Návštěvníky lákaly neznámé chutě, sladké i slané pokrmy i hvězdy včetně Zdeňka Pohlreicha a Haliny Pawlowské.

„Máme rádi dobré jídlo a rádi ochutnáváme nové věci. Na Garden Food Festivalu jsme byli už loni," prozradil Vojtěch Majar, který přijel s rodinou z Přerova.

Ochutnal třeba ústřice. „Je to, jako když si dáte u moře čerstvou rybu," podělil se o zážitek.

Spokojeni byli manželé Hladílkovi z Olomouce.

„Měli jsme šneky po Burgundsku, s bylinkovým máslem na rozpečené bagetce a bylo to moc zajímavé. Ochutnali jsme i burger z Lobsteru a bylo to fajn, zajímavá chuť. Máme rádi jídlo, přišli jsme pro inspiraci a taky je v parku příjemně. Jsme spokojení," shodli se oba manželé.

Mezi podniky, které na dvoudenní přehlídce nabízí výjimečné pokrmy, nechyběla ani olomoucká restaurace Atmosphere.

Šéfkuchař Tomáš Levý prozradil, že s týmem se na festival těšili celý týden.

„Připravujeme speciality, které grilujeme na dřevěném uhlí, na speciálních keramických grilech. Mimo jiné třeba krk z černého prasete, hot dog z jehněčí klobásy nebo i speciální dezert ze sýrů a zmrzliny z pečených jablek. Moc si to užíváme, kluky to baví a jsme rádi, že jsme tady," doplnil Tomáš Levý.

Hřebem nedělního programu byl "šéf" Zdeněk Pohlreich a jeho dvě vystoupení.

„V pravé poledne bude stát na podiu s Eliškou Bučkovou, která mu bude radit, jak má co správně udělat. Další bude v 16 hodin duel s Jardou Klárem, šéfkuchařem olomoucké restaurace Lobster. Loni jim fandilo asi tři tisíce lidí. Rozdělili se na poloviny, jedna fandila Zdeňkovi a druhá Jardovi," zval o víkendu mluvčí festivalu Pavel Vysloužil.