„Jsme velmi rádi za to, že můžeme podpořit umělce z Olomouce a okolí. Jsme jediná galerie ve městě, která je aktuálně otevřena,“ uvedl ředitel obchodního centra Petr Navrátil.

Výstava zahrnuje zhruba 40 obrazů a pět fotografií. Mezi exponáty jsou umělecké kousky od Vincenta Chigniera, Pavla Lacka, Pausera, Chaos Company, Terezy Tomaštíkové, Anny Dvořákové, Marcela a Marka Hubáčkových, Diany Kaprálové, Jana Loebla a Ondřeje Javůrka. Návštěvníci mohou vidět fotografie Lukáše Navary a Michala Botka.

Výstava s názvem NEomezení je symbolicky situována na chodbách v prvním patře pod největší sdílenou malbou ve střední Evropě, na které se v minulosti podílelo více než 1600 umělců.

Šantovka chystá v následujících týdnech program pro zpestření výstavy.

„V momentě, kdy se otevřou obchody s módou v prvním patře, umístíme do výloh místo umělých figurín reálné modely a modelky z masa a kosti. Tento program nese pracovní název „živé výlohy,“ upozornil mluvčí centra Petr Hlávka.

Výstava je také startem spolupráce Galerie Šantovka s organizátory Street Art festivalu.

„Je to příležitost, jak vrátit život do prostor Galerie Šantovka, ale hlavně jak podpořit umělce, kteří museli kvůli Covid-19 odložit většinu nasmlouvaných výstav a jiných aktivit, jako byl třeba i námi plánovaný prodejní veletrh Art Fair,“ poznamenala spoluautorka expozice a organizátorka Street Art festivalu Romana Junkerová.