Do Olomouce se sjela rodina Gustava Frištenského z celého světa

Setkání rodiny Frištenských proběhlo už podruhé. Početné příbuzenstvo do hanácké metropole pozvala praneteř slavného zápasníka Zdenka Frištenská z Litovle. „Přípravy na rodinný sraz mi vždycky zaberou řadu měsíců. Dělám to ale ráda, je příjemné se vidět s příbuznými z celého světa. Nebýt rodinných sešlostí a vzpomínání na Gustava, určitě bychom se neviděli,“ řekla Frištenská.

Ze Švýcarska do Olomouce přijel také jedenapadesátiletý Gustav Frištenský. Slavný zápasník byl jeho prastrýcem. „Bohužel si ho už nepamatuji. Bylo mi něco přes rok, když Gustav zemřel. Jsem moc rád, že přijela většina příbuzných. Radost mi udělala rodinná větev z Ameriky, mají to sem hodně daleko, a přesto dorazili,“ řekl nositel slavného jména i příjmení.

Aby dodržel rodinnou tradici, dostal jméno Gustav také jeho syn. „Podobně jako náš prastrýc, já i moje děti jsme si oblíbili sport. Všichni jsme dělali judo. Já se věnuji také jízdě na horském kole, plavání a potápění. Sport děláme opravdu intenzivně,“ přiznal Frištenský. O svém slavném prastrýci už četl řadu knih. Sbírá také dobové plakáty, brožurky a fotografie. „Nejvíc na něm oceňuji to, jak tvrdě trénoval. Měl skvěle propracovaný tréninkový plán, soustředil se na rychlost a techniku. Díky tomu porážel i soupeře, kteří vážili o desítky kilogramů víc než on,“ dodal Gustav Frištenský.