Všechny tři okruhy v délce 15 až 30 kilometrů vedly převážně lesními a asfaltovými cestami Litovelským Pomoravím.

Přestože rtuť teploměru přesáhla třicetistupňovou hranici, na start v areálu místního pivovaru se postavilo okolo 400 dospělých a dětí. Mezi nimi také skupinka svatebčanů nebo odvážlivec na takzvané jednokolce.

Výsledky závodu byly vyhlášeny před 17. hodinou. Vlasta z Litovle jezdí na kole pravidelně, a tak si ani tuto výzvu nenechal ujít.

„Dojel jsem na třicátém místě, oproti loňsku výrazné zlepšení,“ pochlubil se v cíli před tím, než se přesunul do Olomouce na půlmaraton, jehož se také aktivně účastní každý rok. V sedle bojoval hlavně s počasím.

Petra Kamínková, Jiří Homoláč, Stephanie Twell, Yassine Rachik
Rozpálenou Olomoucí poběží evropská elita. Kdo ovládne půlmaraton?

„To horko je úmorné, snad se to k večeru zlepší,“ dodal. Velkým lákadlem pro účastníky akce bylo startovné i vstup do areálu zdarma, nejpočetnější tým v dresech navíc získal padesátilitrový sud litovelského kvasnicového piva.

Přítomní si užívali rovněž bohatý doprovodný program. Množství druhů piv doplňovaly hanácké speciality a další lahůdky. Nezklamal ani hudební program. Na pódiu se vystřídaly čtyři kapely. Jako první Děda Mládek Illegal Band, po vyhlášení výsledků to rozbalil Stracené ráj. Okresní patrioty vystřídal Kabát Second Hand.

Po 21. hodině pořádně rozdováděl publikum Walda Gang, jehož světelné i ohnivé efekty umocnily ještě blesky na nebi. Bouřka ale účastníky koncertu nezaskočila, a tak za příjemně zesilujícího větru burácely hlavně kytary a bicí.

Hity nejen Waldemara Matušky v rockovém podání dozněly těsně před 22. hodinou. Většina návštěvníků poté areál opustila, zbytek se přesunul ke stánkům s pivem a ochotně pomohl zlikvidovat zbytky v naražených bečkách.

Další akce se v Litovli koná už příští víkend, prostory pivovaru hostí mezinárodní závody dvanácti nejsilnějších mužů světa. Českou republiku zastoupí čerstvý mistr světa střední váhy Jiří Tkadlčík. WORLD GRAND PRIX U105 2019 nese podtitul Memoriál Gustava Frištenského. 

Šantovka Tower - původní vizualizace - projekt investor upravil, novou podobu však zatím nezveřejnil
Šantovka Tower dostala územní rozhodnutí. Má "nejdůležitější razítko"