„Práce na přípravě stavby nového autobusového nádraží pokračují. Financování je zajištěno, běží výběrové řízení na realizátora stavby a kompletujeme dokumentaci pro podání na stavební úřad,“ sdělil Olomouckému deníku Petr Nemrava, člen představenstva ČSAD Ostrava.

„Po vydání stavebního povolení začneme s demolicí a přípravou pro novou stavbu. Předpokládáme, že by se tyto práce měly spustit ještě během letních měsíců,“ dodal.

Stávající autobusové nádraží je pro ostudu už několik let. Vlastníkem pozemků v Dukelské ulici je společnost ČSAD Ostrava.

Původně přislíbila, že zchátralý areál mezi železniční zastávkou a krajskou silnicí zrekonstruuje v minulém roce při opravě průtahu městem, což se nakonec nepodařilo.

Proměnou v moderní terminál projde kompletně celý zanedbaný prostor s prvky, z nichž některé pamatují osmdesátá léta minulého století.

„Vznikne autobusové nádraží s vysokou úrovní kvality dopravní obsluhy. Vytvoříme moderní prostor s úzkou provázaností osobní, autobusové, železniční a pěší dopravy,“ popisoval mluvčí společnosti Jiří Kašpárek.

Lidé se mohou těšit na nová nástupiště, přístřešky pro cestující, informační systém a nový mobiliář.

„Součástí zrekonstruovaného autobusového nádraží bude moderní výpravní budova, která svým charakterem bude oživovat celý prostor. Bude z části prosklena, čímž opticky propojí autobusové nádraží s veřejným prostorem,“ líčil.