Na něj navazuje prozatím rozestavěná část, jejíž budování financují Želechovice. Součástí cyklostezky je i zbrusu nová, více než dvacetimetrová lávka přes řeku Oskavu a povrch komunikace tvoří převážně asfaltobeton, který je vhodný i pro jízdu na kolečkových bruslích.

„Asfaltové cyklostezky v okolí Uničova plní rovnou několik funkcí. Vedle té hlavní, tedy zvýšení komfortu a bezpečnosti dopravy pro nemotorizované účastníky, jsou i hojně využívány pro rekreační sportování, konkrétně pro in-line,“ řekla uničovská místostarostka Jarmila Kaprálová.

„Nová stezka bude sloužit obyvatelům Želechovic, z nichž mnozí jezdí do Uničova za prací či nákupy, a současně zpříjemní dopravu Uničovanů na želechovickou pískovnu. Ta je v blízkém okolí prakticky jedinou přírodní nádrží vhodnou ke koupání,“ dodala.

Délka navazujícího želechovického úseku je zhruba 1,1 kilometru.

„Kolaudaci plánujeme na duben příštího roku. Vše je už téměř hotové, od 10. prosince budou moci cyklisté po úseku jezdit, do doby kolaudace však zatím ve zkušebním provozu. Přes zimu budeme stezku určitě udržovat,“ řekl bývalý želechovický starosta Ferdinand Alt.

Vybudování uničovské části přišlo město na 9,8 milionu korun, z čehož jen most přes Oskavu stál čtyři miliony. Město však získalo pět a půl milionu korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Obec Želechovice přijde část spojnice asi na devět a půl milionu korun. V ceně je vedle komunikace započtena i lávka přes potok Hlavnici. Obec má na financování stavby otevřen pětimilionový úvěr u banky a přislíbenou dotaci ve výši 4,6 milionu korun z Regionálního operačního programu Střední Morava.