„Letošní festival Colores Olomouc je velmi pestrý - už z toho důvodu, že se koná jeho patnáctý ročník, takže získává občanku. Jsem velmi rád, že flamenco v Olomouci zdomácnělo a našlo si zde své věrné fanoušky. Už na čtvrteční neformální zahájení festivalu Opening fiesta dorazily dvě stovky lidí, což je skvělé. Každý rok si na festival najdou cestu nejen návštěvníci z Olomouce, ale i ze širokého okolí,“ řekl hlavní organizátor akce Viktor Šebesta.

Stovky lidí si nenechaly ujít ani páteční Galavečer na Horním náměstí.

„Dříve to byl festival Colores Flamenco, dnes je název Colores Olomouc - právě proto, že doprovodné programy už jsou trochu jinak laděné. Festival letos hostí umělce z několika zemí - Španělska, Kolumbie, České republiky, Slovenska a Rakouska. Nabízí také různé žánry - od flamenca přes latino- jazz až po klasickou hudbu. Festival rozzáří Olomouc a přinese i možnost poznávání jiných žánrů,“ zmínil.

Program pokračuje o víkendu

V sobotu 29. července v 16.30 vystoupí před galerií Telegraph skvělý jazzový pianista Radek Bagár s violoncellistou Robertem Lackem. Oba umělci představí publiku svůj latino-jazz repertoár.

Lidé se mohou v 19 hodin těšit také na koncert vážné hudby s názvem Španělské inspirace, který se koná v sále Mozarteum v Muzeu umění. Vystoupí na něm harfenistka Lada Karasková se zpěvačkou Evou Minářovou.

„V neděli se od 17 hodin uskuteční úžasný koncert na parkánu v Konviktu, který se koná ve spolupráci s kolumbijskou ambasádou ve Vídni. V rámci svého turné sem zavítá kolumbijská skupina Marimbea,“ zve na zajímavý projekt. Před nimi vystoupí flamenkové tanečnice Zuzana Čorejová, Denisa Di Gregorio a domácí Petra Pšenicová.

K festivalu patří už neodmyslitelně také kulinářské zážitky, takže návštěvníci mohli v pátek na Horním náměstí ochutnat originální paellu španělského kuchaře Miguela, o skvělá vína se postaral Jorge Atisha, majitel Open Wine Latino Baru a o míchané drinky pak Tomáš Duda z Cuban Coctail Baru Osa. (pu)