Již počtvrté se sportovního dopoledne zúčastnila i klientka Domova pro seniory František v Náměšti na Hané. „Jsem tu stálice a už se těším na oběd. Dám si ale jen polévku,“ řekla s úsměvem pětadevadesátiletá Alžběta Ščudlová, která byla nejstarší účastnicí her. „Nejlépe mi šly kuželky,“ přidala. Společně se dvěma dalšími penzisty vytvořila tříčlenné družstvo.

Do Chválkovic zavítali také klienti ze Sociálních služeb pro seniory Olomouc, z domova seniorů v Tovačově, Velké Bystřici, Hrubé Vodě, v Jesenci, Července a klienti Penzionu pro důchodce Loštice. Závodníci z Loštic obsadili první a třetí místo v kategorii družstev.

Nechyběli ani zástupci domácí Pohody, jejichž tým z chráněného bydlení skončil v celkovém hodnocení na stříbrné pozici. „Nejlepším jednotlivcem se stal pan Augustin Malík z Penzionu pro důchodce Loštice, na druhém místě skončil František Jaroščák z Domova důchodců Červenka. Krásné třetí místo patří paní Marii Haiznerové, taktéž z Loštic,“ vyjmenovala vítěze Jana Vykydalová, sociální pracovnice Domova seniorů Pohoda ve Chválkovicích­.