Návštěvníci prezentační výstavy mají také jedinečnou příležitost prohlédnout si dřevěný model olomoucké radnice pro nevidomé, z dílny studentů Střední školy řezbářské v Tovačově na Přerovsku. Z přehlídky by měla zmenšenina putovat na do radniční budovy na Horním náměstí, kde by si jej veřejnost mohla pravděpodobně už od prosince prohlédnout.

„Model udělali krásně, je to dobře udělané, plasticky,“ ohodnotila práci středoškoláků Kateřina Janků, žákyně deváté třídy Fakultní základní školy Holečkova v Olomouci.

„Přišli jsme sem proto, že se chceme přihlásit na střední školy. Někdo kvůli gymnáziu nebo kvůli obchodní škole, já jsem chtěla najít něco víc ohledně umělecké školy v Uherském Hradišti. Zajímá mě tam obor grafický design a multimediální tvorba,“ řekla dívka.

Podle Kateřiny Skřebské, studentky třetího ročníku Střední odborné školy průmyslové a Obchodní akademie Uničov se deváťáci vyptávají hlavně na přijetí do školy.

„Ptají se na přijímačky, jestli se dělají a pak jestli je to těžké a taky třeba jestli někam jezdíme,“ doplnila studentka.

Přehlídka středních škol Olomouckého kraje se koná ještě ve čtvrtek 25. listopadu na olomoucké Střední škole Polytechnické a to od 8 do 18 hodin, vstup je volný. ⋌(paš)