Muzikanti to rozjeli na dvou hudebních scénách, kde se vystřídala více než desítka interpretů. Mezi hlavní hudební taháky patřili Katarína Knechtová, Michal Hrůza a oblíbená kapela Stracené ráj. Už odpoledne rozparádila davy skupina Turbo.

„Jsme rádi, že jsme se s příznivci litovelského piva po dvouleté pauze způsobené covidem konečně mohli potkat na plnohodnotném Litovelském Otvíráku a ukázat všem novinky, které naši pivovarníci v posledních dvou letech uvařili,“ hodnotil festival ředitel pivovaru Lumír Hyneček.

Mezinárodní folklorní festival v sobotu 13. srpna 2022 v Šumperku.
OBRAZEM: Soubory roztančily ulice Šumperka. Mexičané připomněli Den mrtvých

Kromě tradičních piv jako jsou Litovel Premium či Moravan tekly proudem speciály. Vyznavači zlatavého moku mohli ochutnat například Višňový ležák 12 %, Medový ležák 12 %, speciál 14 % IPA Svrchně kvašený a nechyběl ani světlý speciál Elleder 15 %.

„Dohromady se na akci vypilo téměř 25 tisíc půllitrů,“ pochvaloval si litovelský sládek Petr Kostelecký.

Návštěvníci si odpoledne užili i letitou festivalovou tradici v podobě narážení soudku na hlavní scéně - tentokrát pivem Litovel Josef 11,5 nefiltrovaný hořký ležák. Seznámit se s krásou poctivého pivovarnického řemesla mohli během prohlídek pivovaru.(tau)