V polovině října by měly práce skončit. Cestu tímto místem by proto měli zvážit všichni řidiči, kteří zde nechtějí čekat – v dopravních špičkách to může být i několik desítek minut.

„Je to tu strašné. Utíká mi smysl a efektivita českého dopravního stavitelství. Všechno tu trvá, na stavbě pytel lidí, a jen pár, kteří pracují. V Rakousku jsem projížděl v noci místem, kde v protisměru dělali snad kilometr nové cesty, když jsem se vracel ještě ten den večer, tak to bylo kompletně hotové a průjezdné,“ povykládal zlínský řidič Robert Mikulík, který čekal ve frontě aut ve směru od Přerova.

Holický kruhový objezd v tuto chvíli funguje jako klasická křižovatka typu T, přičemž od ulice Přerovské rovně na Vsisko vede hlavní silnice a od Keplerovy ulice se napojuje silnice vedlejší. Řidiči, kteří přijíždí po Přerovské a jedou na Přerov, po projetí křižovatky odbočují doleva.

Ve směru od Vsiska se všechny vozy stáčejí doprava, kde se po křížení s výpadovkou na Přerov rozdělují buď doleva ve směru na centrum, Holici a Šternberk, nebo doprava odjíždí na Přerov, Ostravu a Brno.

V tomto úseku křížení stojí policisté, bez kterých by tu situace byla mnohonásobně horší. „Na místě jsou naši lidé, kteří zde řídí dopravu a zajišťují co nejplynulejší provoz,“ sdělila policejní mluvčí Marta Vlachová.

Situace kolem včerejší třetí hodiny byla v těchto místech velmi vyostřená. Zácpy se tvořily ve všech směrech.

„Kolony jsou tu obvyklé. Teď je to ale peklo! Kdybych spěchala, tak se asi zblázním. Doufám, že to dokončí co nejdřív. Nechápu, proč už tehdy neudělali kruháč větší. Teď by se to nemuselo řešit,“ pověděla další z čekajících Tereza Slámová a dodala, že příště raději zvolí jinou trasu.

Pokud se chtějí lidé tomuto místu při cestování na Přerov vyhnout, musejí zvolit jinou variantu. Dá se využít najetí na R 35 z městských částí Nová Ulice či Nové Sady.

Po několika kilometrech a minutí obchodního centra Olympia, které je z komunikace vidět po levé straně, sjedou řidiči příslušným exitem na silnici č. 55, která je dovede do Přerova.

Další potíže vyvstávají s tím, že je neprůjezdná obvyklá trasa do Tovačova a objížďka navádí řidiče zrovna k opravovanému rondelu.

I v tomto případě se dá doporučit nájezd na zmíněné rychlostní komunikace a poté ze silnice č. 55 sjet v Krčmani na Majetín, dále Brodek u Přerova, Dub nad Moravou a poté do Tovačova.

„Jezdím ze Šternberka přes Přáslavice. Sice si najíždím několik kilometrů, ale nečekám jako předevčírem manželka, když jela na nákup do Olympie, a stála tam skoro tři čtvrtě hodiny,“ uvedl Luboš Krátký, který jezdí do Rokytnice.

Do přestavby kruhového objezdu investuje firma Kauf-land, která nedaleko rondelu rozšiřuje své logistické centrum. Podle hlavního dodavatele bude stavba dokončena ještě dříve, než bylo původně v plánu.

„Máme určený termín 15. října, pokud to nestihneme, hrozí nám nehorázné pokuty. Původně to mělo být hotové do konce listopadu. Práce jsou však už teď v předstihu a říjnovou lhůtu dodržíme,“ uvedl včera zástupce hlavního dodavatele Jan Sniegon.