V květnu se mu totiž nepodařilo úspěšně zvládnout praktickou zkoušku, a tak spolu s několika dalšími spolužáky opět přišel do školy. Tentokrát k opravnému zářijovému termínu.

„Při praktické zkoušce se losuje vždycky jeden ze čtyř předmětů a já jsem si v květnu vytáhl měření. Neudělal jsem ho, ale ústní mám za sebou,“ pokračoval mladík.

To jeho spolužák Jan Schwarz dělal včera první praktickou část maturity poprvé, dnes pak na něj čeká ještě ústní zkouška. „Přípravě jsem věnoval zhruba dva týdny. Prázdniny svádějí k tomu nic nedělat,“ uvedl mladík.

Trému však neměl. „Myslím si, že to zvládnu. Podal jsem přihlášku na Vysoké učení technické v Brně, přijímačky jsem zvládl, jen musím donést maturitní vysvědčení,“ dodal.

Podzimní termín maturit platí pro ty studenty, kteří neukončili čtvrtý ročník v řádném termínu, udělali opravné zkoušky a nyní v září přistupují k řádnému termínu maturity.

„Takových studentů je u nás celkem sedm a tři studenti neuspěli u maturitní zkoušky, takže dělají jednu opravnou zkoušku z maturity,“ vysvětlil ředitel školy Jiří Michal.

Čtvrtý ročník této školy pak letos absolvovalo celkem osmadevadesát studentů. „Bohužel u dvou jsme museli ukončit jejich studia předčasně,“ doplnil ředitel.