Titul Vicemissis a zároveň také prvenství ve čtenářském klání získala majitelka kadeřnického salonu Alena Vitásková se sedmiletou Eliškou z Bolatic.

Domácí Západočechy pomyslným bronzem s korunkou druhá Vicemissis potěšila sekretářka z Plzně Renata Švábová, která uspěla společně s desetiletou dcerou Kamilou.

„Malá slzička mi po vyhlášení výsledků vážně ukápla,“ svěřila se sympatická Moravanka Vendula Kunertová.

„To právě kvůli Sebíkovi, kterému jsem za jeho skvělý výkon úspěch moc a moc přála. Právě on má velký podíl na našem vítězství. Procentuálně bych to vyjádřila číslem 85 ze 100 procent. Je to bezprostřední malý umělec a šoumen každým coulem. Myslím, že to všichni viděli při volných soutěžích, kdy se mohl vyblbnout a ukázat se jako správný herec.“

V programu vystoupilo deset maminek s ratolestmi, moderátoři Marin Dejdar a Miloš Skácel. Své umění předvedli také – známá operní pěvkyně, mezzosopranistka Andrea Kalivodová, Jiří Korn + 4 TET, Jana Kociánová, i Martin Maxa.

V Mariánských Lázních finálovým večerem v sobotu vygradoval již 18. ročník této charitativní soutěže, do které se letos přihlásilo více jak čtyři tisíce maminek s ratolestmi.

Missis ČR Vendula Kunertová z Litovle se synkem Sebastianem (uprostřed), vicemissis Alena Vitásková s Eliškou z Bolatic (vlevo) a bronzová Plzeňačka Renata Švábová. Foto: DENÍk/Vladimír Kučera

Missis ČR Vendula Kunertová z Litovle se synkem Sebastianem. Foto: DENÍK/Vladimír Kučera

Organizátoři tohoto klání nezapomínají na potřebné – soutěž Missis za dobu své působnosti přispěla na katolickou charitu, školství, zdravotnictví a dětské domovy sumou 6,8 milionu korun.

Přes sto tisíc korun vybraných z darů přítomných hostů i z dražby koruny Missis si odnesli zástupci Diecézní charity plzeňské a obdobná částka potěšila rovněž představitele Diecézní charity ostravsko – opavské.

Vedoucí pracovníci DD v Mariánských Lázních, Tachově a Ostravě Bukovanského převzali pro svoje svěřence každý sumu pět tisíc korun.