Program pro malé i velké začínal už v devět hodin dopoledne soutěžemi na nově otevřené in – line stezce a naplánován je až do večera.

„V průběhu dne tu byly různé soutěže a hry, ať už venku, nebo vevnitř. Máme tady i výstavku starých hraček, se kterými jsme si hrávali ještě my, kteří už něco pamatujeme. Sehnali jsme dokonce ještě starší kousky, ale ty by už musely být vystavené za sklem, aby se neponičily. Tak snad příští rok,“ řekl hlavní organizátor Zdeněk Knápek

Jedním z největších lákadel byla soutěž o nejkrásnější vlastnoručně vyrobenou hračku. Děti se opravdu snažily. Před komisi se tak dostaly panenky, netradiční stolní hry, „Člověče nezlob se“ v maxivelikosti, nebo izolepou důmyslně vyzdobená čtyřkolka s přívěsným vozíkem.

„Moc se mi tady líbí, myslím, že je to dobrý nápad, udělat něco takového,“ svěřila s jedenáctiletá Katka Krásová.

Tu prý nejvíce bavila výroba papírových žabiček, hlavolamy a kreslení. Menší děti se vyřádily ve slalomu s autíčky či stavění kostek, na stolech nechyběly ani omalovánky.

Podle paní Jitky Adolfové, která na děti dohlížela, není dnešní doba zdaleka tak dramatická, jak by si někteří mohli myslet.

„Pracuji v družině a děti si stále umí hrát. Některé přímo řeknou, že nesnáší počítače a raději si třeba skládají stavebnici. Na prvním místě je u nich stále Chewa, tedy česká obdoba lega. S tou vydrží celé hodiny,ů prozradila žena se smíchem.