„Je to pro nás poměrně zásadní investice a očekáváme změnu v kvalitě stravování. Díky nové technologii, jsme schopni nabízet až tři jídla denně. Teoreticky tak můžeme očekávat i případný nárůst nových žáků, protože přece jen nabízíme víc než ostatní školy,“ uvedl ředitel základní školy Milan Král.

„Vývařovna je kompletně nově vybavená moderní technikou a zároveň se podařilo vyřešit i výdejnu stravy, kde jsou nové stropy, nové podlahy. Chybí jen maličkosti typu nových židlí a nábytku, jinak je to v zásadě celé nové,“ uvedl Martin Novotný, primátor města Olomouce, které školu zřizuje.

Připomněl, že proces rekonstrukcí školních jídelen začal ve městě už před sedmi lety.

„Teď to ale vypadá, že tohle je na nějakou dobu poslední zrekonstruovaná jídelna. Může za to krajská investice do rekonstrukce a vybudování nové vývařovny v Hejčíně, která má tak obrovskou kapacitu, že z velké části pokryje i základní školství v Olomouci,“ podotkl primátor.

Celá rekonstrukce přišla na jedenadvacet milionů korun. Z takzvaných norských fondů pak město získalo dotaci přes sedm milionů.

„Norské fondy jsou primárně určeny na rekonstrukci památkových a historických budov s velkou tradicí. Podařilo se nám však zjistit, že je možnost financovat i rekonstrukci jídelen či výdejen,“ poznamenal náměstek primátora Ladislav Šnevajs.

Kapacita školní jídelny se po opravě zvýšila až na patnáct set jídel denně.

„Školní jídelna na Rožňavské bude zabezpečovat stravování pro čtyři sta šedesát žáků a zaměstnanců základní školy Milady Horákové a dále zde kuchaři připraví stravu na vývoz pro asi tři sta dvacet strávníků ZŠ 8. května, sto pětašedesát strávníků MŠ Rožňavská a pětaosmdesát strávníků MŠ Radova. Případnou další volnou kapacitu dočasně nabídneme k odběru obědů především seniorům,“ uvedl tiskový mluvčí města Olomouce Ivan Rašták

Od následujícího školního roku bude jídelna zabezpečovat stravování pro dvě stě šedesát dětí a zaměstnanců dalších tří mateřských škol.

„Školní jídelna Rožňavská jako jediná ze školních jídelen zřizovaných městem Olomouc nabízí již v současné době rozšířené menu v podobě dvou různých poledních jídel,“ doplnil Rašťák.