První utkání v Olomouci odehrají ve čtvrtek 18. června na Andrově stadionu fotbalisté Itálie a Švédska.

Na start půlmaratonu se běžci postaví v sobotu 20. června.

„Obě akce velmi pozitivně ovlivňují cestovní ruch v Olomouci, půlmaraton se stal velmi populární na firemním poli, kde si firmy rok dopředu rezervovaly pokoje a pojaly tuto sportovní událost jako teambuildingovou akci. Oproti minulému roku dokonce požadují navýšení pokojů," potvrdila narůstající zájem Michela Juchelková z olomoucké pobočky hotelového řetězce Ibis s devadesáti pokoji.

Zájem o fotbalové mistrovství je podle ní srovnatelný s hokejovým šampionátem, který se hrál v květnu v Ostravě. Ceny však podle ní řetězec nezvedal.

„Navýšení cen v našem hotelu je přirozený proces, pokoje jsou dostupné všem klientům. V žádném případě jsme ceny uměle nenavyšovali," dodala Michaela Juchelková.

Zájem o ubytování v hotelu NH stojícího u Androva stadionu byl tak velký, že na některé dny už hlásí vyprodáno.

„V rámci Mistrovství Evropy ve fotbale do 21 let hostíme anglický tým, jehož požadavek na počet pokojů v hotelu je dosti vysoký. Zároveň jsme partnerem Olomouckého půlmaratonu, kdy jsou u nás ubytování elitní běžci a organizační tým. Z kapacity nám tedy k prodeji opravdu téměř nic nezbývá," sdělila obchodní manažerka Lucie Tesařová.

Volná místa, která NH Hotelu se 124 pokoji zůstala, rychle mizí.

"Vysoká poptávka má přímý vliv také na cenu, zájemci tedy musí počítat s vyšší cenou oproti té standardní. Pátek, sobota a neděle už jsou kompletně vyprodané," dodala Lucie Tesařová, že hotel má i čekací listinu.

Kromě možností několikahvězdič­kového noclehu hlásí ohromný zájem o rezervace i ubytovny.

"Máme obsazeno. Od 18. až do 22. června je plno. S cenou jsme na tom pořád stejně, nezdražovali jsme," řekla recepční Ubytovny Marie Bohdana Holčíková. Kapacita ubytovny je třiašedesát lůžek.