„Na festivalu zazní akustický folk nebo příbuzné žánry, jako jsou folk, country i bluegrass, ale všechno maximálně minimálně přizvučeno. Žádné bicí, nebo jiné hlučné nástroje. Návštěvníci se mohou těšit na krásné prostředí, na pořádnou dávku muziky," řekl Aleš Kubis z kapely Domino, který akci pořádá stejně jako v minulých letech s přáteli a za přispění obce Hlubočky.

„Začínáme o půl čtvrté odpoledne a končíme v jedenáct večer. Budeme se snažit co nejvíc časový harmonogram dodržet, zatím se nám to vždycky dařilo,“ předeslal Kubis.

V amfiteátru s vynikající akustikou a kapacitou pro několik stovek sedících diváků se publiku představí známé kapely i několik nových jmen.

„Vždycky se snažím pozvat alespoň jednoho hosta zvučnějšího jména. Loni to byli Nezmaři, předtím Wabi Daněk a letos to jsou Poutníci. Myslím si, že nikdo nebude zklamán, kapely jsou většinou ověnčeny různými úspěchy ze soutěží a dá se říct i v diváckém hlasování,“ vysvětlil Kubis.

Příznivcům tohoto hudebního žánru se tak například představí litvínovští Stráníci, z východočeských Pardubic přijede Marien.

Chybět nebude ani olomoucká kapela Domino hrající upravené lidové písničky nebo DC Vocal či Alibaba z Horky.

Vstupenky stojí pro dospělého sto korun a lze je koupit pouze na místě. Děti do patnácti let by měly jít na hudební festival zadarmo.

„Loni jsme zavedli úschovnu kol, vzhledem k tomu, že jsme na trase cyklostezky, tak k nám spousta lidí přijede na kole. Měli jsme s tím úspěch, takže úschovnu opakujeme i letos,“ doplnil pořadatel.