Flyboard se do vzduchu dostane tlakem ze skútru.

„Skútr vypouští vodu pod tlakem a v normálním případě ho to tak pohání dopředu. U flyboardu ale nasadíme do turbíny skútru hadici, která je napojená na prkno, a jak do něj tlak vody zespodu naráží, člověka to vynese nahoru,“ popsal Cyril Bourdon.

Žádné zkušenosti s vodními sporty jako je třeba surfování nebo wakeboarding přitom mít nemusíte.

„Když se na to člověk dívá, zdá se, že je to těžké, ale ve skutečnosti jde o velice jednoduchý sport. Všichni, kteří si to tu dnes zkouší, na tom stojí poprvé, a po dvou až pěti minutách už létají nad vodou,“ řekl Cyril Bourdon.

Zájemci nejdřív musí projít krátkým školením na břehu s instruktorem. „Řekneme si bezpečnostní pravidla, která by se měla dodržovat, a jde se do vody. Je to bezpečný sport, padáte do vody a ještě máte na sobě neopren, helmu a vestu,“ vysvětlil Cyril Bourdon.

„Teoreticky se dá na flyboardu dostat až čtrnáct metrů nad hladinu. Ale samozřejmě když to člověk zkouší poprvé, léta tak metr až dva, případně tři metry nad vodou. Je to všechno pod dohledem instruktora, který to určí ovládáním skútru. Ze začátku opravdu bezpečně, a postupně můžeme jít trochu výš,“ dodal. (bb)