Na návštěvníka kromě stánků s peněženkami, hračkami, jídlem a spoustou dalších věcí ke koupi čeká také občasný doprovodný program.

Mohou nebo mohli se těšit na vystoupení mažoretek a dětskou diskotéku. Letošní třicátý osmý ročník měl dokonce speciální hosty. V pátek totiž program akce obohatili rakouští čerti, kteří předvedli hodinu a půl trvající show, během které běhali přímo mezi návštěvníky a nechávali se s nimi fotit.

Na čerty se přijela podívat také paní Marie se svými dvěma malými dětmi. "Syn celou dobu hrál hrdinu, že je chce vidět, že se jich nebojí, a že by se s nimi rád nechal vyfotit. Nakonec ale byla tou statečnější dcerka," usmívala se Marie.

Hodně oceňovaným místem byla odpočinková zóna, kterou si pro návštěvníky akce přichystala Univerzita Palackého, která na akci propagovala univerzitní obchod UPoint a iniciativu Zaparkuj. V odpočinkové zóně si mohli lidé přijít vyrobit originální origami nebo zahrát deskové hry.

"My jsme si teda přišli poskládat pár origami. Hodně se mi líbil ten zajíček z kostry," usmíval se osmiletý Petr, který skládal zvířátka spolu s maminkou.

Vánoce na Floře pokračují až do středy. Vstup je zdarma.