Pořadatelé jsou s návštěvností letní etapy Flory spokojeni. „Výstavištěm každý den prošlo téměř devět tisíc lidí. Zaznamenali jsme mezi nimi také hodně Slováků a Poláků. Oproti loňskému ročníku se téměř zdvojnásobil počet vystavovatelů a prodejců, kteří přijeli na doprovodné zahradnické trhy,“ řekla Zuzana Studená z výstaviště.

Největší pozornost návštěvníků tradičně poutala hlavní expozice v pavilonu A. Členové Českého zahrádkářského svazu ji tentokrát nazvali „Okno do zahrady květin“. Lidé si prohlíželi pestré květinové záhony z jiřinek, lilií, růží a gladiol a okna vyzdobená převislými muškáty a modrými olověnci. Netradičním zpestřením byly dřevěné sochy a skulptury zapůjčené z mezinárodního řezbářského sympozia ve Zlatých Horách.

Do Olomouce se o víkendu vydal také Peter Rozsay z Bratislavy. „Floru si pamatuji ještě jako kluk. Když nám vyjde čas, vždycky se sem s přáteli přijedeme podívat,“ řekl Rozsay. Mnohem blíž to na výstaviště měla Helena Vojáčková ze Šternberka. „Nejvíc jsme obdivovali mečíky a růže. Už jsem utratila skoro tři stovky za cibulky tulipánů a narcisů. Manžel si na zahrádku koupil mrazuvzdorné minikiwi. Jsem zvědavá, jestli se z něj někdy dočkáme ovoce,“ usmála se Vojáčková.

Návštěvníci se na výstaviště znovu pohrnou od 4. do 7. října, kdy se uskuteční podzimní etapa Flory. Se svými produkty se veřejnosti představí pěstitelé ovoce a zeleniny.