„Vůbec se mi tady ty záhony nelíbí. Dlouho jsem tu nebyla a pamatuju si, jak byl park vždycky krásně osázený květinami. Teď to vypadá jako plevel, jako by se o to nikdo nestaral,“ postěžovala si Libuše Havlásková z Ostravska.

Podobně se na současnou květinovou výzdobu dívá Věra Zemanová z Olomouce: „Do parku chodím často a celkově se mi zdá, že je ta úroveň čím dál lepší. Ale teď ty záhony nejsou nic moc.“

Vedoucí zahradnického úseku Výstaviště Flora Naděžda Krejčí však vysvětlila, že všechno je v pořádku.

„Určitě to není zanedbané, všechny rostliny jsou tam podle plánu. Loni jsme vysadili trvalky, ale ty se rozrostly víc, než jsme čekali, takže to teď možná může vypadat trošku zmateně,“ vysvětlila Krejčí.

Přesto nová podoba aleje budí rozpaky.

„Moc nechápu, jestli to tak má být, nebo se o to jenom nikdo nestará. Je to takový luční vzhled. Řekl bych, že se to sem moc nehodí. Dřív to bylo hezčí,“ míní Oldřich Šilbach z Olomouce.

Souhlasí s ním i Jana Neuschelová: „Na výstavě Flora byly záhony nádherné, ale teď to vypadá, že o to nikdo nedbá.“

Krečí uvedla, že záhony čeká úprava ještě o prázdninách.

„I když jsme tam všechny květiny plánovali, dost se rozrostly, takže je budeme muset trošku zredukovat. Některé odstraníme, jiné zastřihneme, ale tyhle práce děláme až v srpnu. Každopádně záhony upravíme tak, aby výsadba dostala zase tvar, jaký má mít,“ uzavřela.

Jana Urbaníková