„Loni byla příkladem ostatním advokátní kancelář, která má otevřeno 24 hodin denně a zákazníci ušetří čtyři pětiny nákladů. Dále pak vozíčkářka, která zajišťuje dopravu pro osoby s tělesným postižením, nebo prodejna zahradní techniky, kde si zájemce může vyzkoušet stroj přesně při té činnosti, na který jej potřebuje,“ sdělil za vyhlašovatele soutěže Pavel Hlavinka.

„Do kategorie Byznys rebel se zájemci mohou přihlásit napsáním dvou krátkých odstavců na www.firmaroku.cz do konce července. Vítěz bude vyhlášen 3. září společně s vítězi krajského kola podnikatelských soutěží Živnostník roku a Firma roku Olomouckého kraje,“ upřesnil jeden z organizátorů Michal Kaderka.

Olomouckým vítězem předchozího ročníku se stala místní agentura Hampl – reklamní výroba, která svým zákazníkům zdarma a odborně odstraňuje z automobilů reklamní polepy.

Hlásit se mohou všechny firmy, které nabízejí na své výrobky a služby delší záruky, specializují se na opomíjené skupiny zákazníků nebo jejich podnikání stojí na neobvyklých základech.

Karel Páral