„Předmětem soutěže je jednotná vizuální podoba AFO 09 včetně logotypu pro tento ročník festivalu. Cílem přehlídky je mapovat českou i světovou produkci dokumentárních, vědeckých, populárně-vědeckých a didaktických filmů a tím propagovat nové informační technologie ve vzdělání. Požadovaná jednotná vizuální podoba by měla vycházet z tohoto statutu festivalu nebo jej vhodně rozvíjet,“ uvedl Petr Vlček, vedoucí produkce AFO.

Zájemci mohou své návrhy posílat do 8. září, do druhého kola postoupí práce vybrané sedmičlennou porotou. Vítěz soutěže pak obdrží finanční odměnu ve výši padesát tisíc korun.

„Každoročně vyhlašujeme soutěž na novou podobu. Myslím si, že je příjemné tímto způsobem festival oživovat a dostávat do nějakého širšího procesu nejenom těch filmových věcí, ale i blízko výtvarnému umění,“ uvedl ředitel festivalu Petr Bilík.

A jak by tedy měl příští, již 44. ročník AFO, vypadat po vizuální stránce? Vedení chce dát hlavně šanci volným grafikům.

„Vyhlašujeme soutěž proto, abychom zjistili, kdo se k tomu jak postaví. Necháváme se překvapovat a inspirovat. Proto máme soutěž rozdělenou tak, že se nejprve zpracovává grafika. Chceme nejdříve návrh a vizuál a potom teprve technické zpracování. A to právě proto, abychom otevřeli možnost i těm, kdo jsou volnými grafiky, neumí pracovat s počítačem a nemají takovou možnost, aby zpracovali komplet všechny technické záležitosti. V předchozích ročnících jsme byli spokojeni s užším výběrem a vždy to bylo velmi kreativní. Proto chceme, aby z festivalu bylo trochu cítit, že je ve styku s výtvarným uměním,“ doplnil ředitel festivalu.

Více informací zájemci najdou na www.afo.cz