„Ševelení lesa, vůně ohně, šplouchání vody a bosé nohy v trávě. To vše a ještě více může nabídnout druhý ročník festivalu Šternberský Žleb,“ láká Filip Lorenc, ředitel festivalu, který se uskuteční 5. až 8. července.

Vloni v malebném údolí nabídl nultý ročník. Letos po menších změnách soustředí pestrý program na jedno místo, na břehy rybníka Dolní Žleb, kde se odehrají čtyři dny nabité hudbou, divadlem a výtvarným uměním.

„Hlavními hudebními hvězdami budou Buty, Ota Balage band, Zrní, Marcell nebo Nikola Mucha,“ zve Filip Lorenc na pohodový festival, jenž myslí i na děti, pro které bude u vody přichystaný pestrý program.

Premiérový ročník festivalu přímo v lůně přírody v Dolním žlebu u Šternberka. 3.7. 2022
Šternberský žleb: u vody to žije novým festivalem, rozbalí to i Mňága

Rocková Olomouc

Vyznavačům podstatně tvrdší muziky se dostane vyžití na Rock in Olomouc 2023, kdy se 24. června na jednom pódiu v jeden den sejdou nejlepší rockové kapely Česka.

„Těšte se na strhující koncertní jízdu,“ lákají pořadatelé do Korunní pevnůstky, kde zaburácí Traktor, Harlej, Arakain a Trautenberk.

Oslavou začátku festivalového léta jsou každoročně Hanácké Benátky. Na náměstí Přemysla Otakara v Litovli v sobotu 10. června vystoupí Pavel Callta, Crossband, slovenská rocková parta Desmod, zpěvačka a herečka Monika Absolonová. „Třešničkou na závěr bude kapela Monkey Business,“ lákají pořadatelé do Litovle-Hanáckých Benátek.

Na autogramiádu skupiny Kabát v Olomouci dorazily v pátek odpoledne davy fanoušků. Den před sobotním koncertem ji zorganizovaly hypermarket Globus a OC CITY Olomouc, 18. listopadu 2022
Na autogramiádu Kabátů v Olomouci dorazily davy, obchoďák praskal ve švech

Našlapaný program slibuje Šternberský kopec, jehož 19. ročník startuje v sobotu 22. července již ve 14 hodin. „A bude opět nabitý vystoupeními skvělých interpretů,“ zvou do areálu sportovní haly Ecce Homo. e,

Vystoupí Jelen, Arakain, Anna K., Endorfiny nebo Hodiny. Ozdobou letošního line-upu budou Queenie, česká formace považovaná za jeden z nejautentičtějších tribute bandů připomínající slávu britské legendy, která přepsala dějiny rockové hudby.

Stálicí mezi open-air rockovými událostmi prázdnin je Hanácké Woodstock ve Velké Bystřici. Letos 5. srpna to v amfiteátru u zámku se svými fanoušky rozparádí Vypsaná fixa, Krausberry, Moroband, Nylon Jail a kapela Mucha písničkářky Nikoly Muchové.

Pískovna Náklo těsně před startem nové sezony, 26. května 2023
Náklo startuje sezonu. Hanácké Jadran nabídne řadu novinek

Kabáti a Kryštof

Vrcholem festivalové sezony opět bude zastávka Hradů.cz na Bouzově, kde se na louce pod hradem na dvou pódiích objeví největší jména české i slovenské hudební scény.

„Chcete si pořádně užít léto na Hradech se svojí partou ve společnosti kapel Kabát, Kryštof, Mirai, Dymytry, No Name, Michal Hrůza, Wanastowi Vjecy, Tomáš Klus, Anna K. a spoustou dalších oblíbenců?“ lákají organizátoři každého, kdo si neumí představit léto bez pořádného festivalu. Termín bouzovské zastávky putovních Hradů.cz: 25. a 26. srpna.

Svůj letní Fesťáček mají na Olomoucku i děti. Uskuteční se 19. srpna na olomouckém Výstavišti Flora. Bude se soutěžit, malovat na obličej, vařit, nebo kouzlit. K dispozici bude až 15 skákacích hradů i kolotoč pro nejmenší. Za dětmi přijedou jejich oblíbenci. Chybět nemůžou Míša Růžičková, Karol a Kvído nebo Kája a Bambuláček.

Prima Fresh Festival v Olomouci, 26. května 2023
Olomoucký Fresh Festival otevřel. Zve na mistrovské dobroty i show Pohlreicha