Tématem letošního ročníku je portrét. Program, který potrvá do 8. prosince, nabídne přes osmdesát položek.

Návštěvníci se mohou těšit na výstavy, semináře, besedy, koncerty, projekce nebo tvůrčí dílnu pro malé animátory.

Do akce se zapojí přes čtyřicet umělců.

„Kompletního uvedení se dočká legendární seriál O klukovi z plakátu. Pro děti jsou připraveny tvůrčí workshopy a sekce zaměřená na videohry. Součástí festivalu jsou také výstavy současného umění přístupné veřejnosti zcela zdarma, a to až do ledna,“ prozradil za organizátory Max Dvořák.

Podrobný PROGRAM PAF 2019 zde

Startujeme ve čtvrtek

Zahájení festivalu se uskuteční ve čtvrtek v 18.30 v budově Husova sboru audiovizuálním vystoupením dua Lišaj a Kolouch. Jeden z nejvýraznějších českých ilustrátorů Jan Šrámek spojí síly s hudebníkem Mikulášem Odehnalem.

„Po nich bude následovat vystoupení britského vizuálního umělce a hudebníka Matta Cartera, který ve svých projektech propojuje nejrůznější umělecké formy včetně videa, zvuku a textu. Na PAFu představí svůj nejnovější projekt Our Eyes On,“ informoval Dvořák. Řada uvedených projektů se dočká české premiéry.

Páteční program vyvrcholí slavnostním ceremoniálem v kině Metropol, jednomu z umělců mladších 35 let bude předána prestižní Cena Jindřicha Chalupeckého. Mezi nominovanými jsou Andreas Gajdošík, Baptiste Charneux, Marie Lukáčová, Pavla Malinová a umělecká skupina Comunite Fresca.

Děti do 10 let mají na festival vstup zdarma. Ostatní mohou zakoupit jednodenní nebo čtyřdenní akreditace v cenovém rozmezí 400-900 korun, případně jednorázové vstupné za 100 korun. Pokladna bude otevřená v době konání akce ve třetím patře Uměleckého centra Univerzity Palackého.