Na Horním náměstí  startuje v sobotu 30. března v 8 hodin ráno a věnovaný bude velikonočním svátkům.

„Objeví se kraslice – slámové, vyškrabované i malované a tatary, nabídneme však i potraviny, které k Velikonocům patří. Pečivo, mazance, beránky, budou tam i uzeniny, nové mléčné výrobky, které jsme ještě nenabízeli," vysvětlila organizátorka olomouckého Hanáckého farmářského trhu Markéta Záleská.

Trhy se v centru krajské metropole konají už potřetí a i letos se mohou zájemci těšit na pestrou celosezónní nabídku. Třeba na tematické trhy.

„Určitě to bude Dýňobraní, Jak jedli naši předci a letos připravujeme ukázky vaření z farmářských produktů. Chceme se vrátit i ke starým, netradičním odrůdám ovoce a zeleniny. V nabídce tak letos bude třeba mangold, kdoule, pastinák, moruše, mišpule nebo lebeda. Jsou to všechno plodiny, které naši předci v kuchyni běžně používali a dnes jsou méně známé," poznamenala Záleská.

Trhy startují tuto sobotu, od 8 do 13 hodin. Stejně jako loni by si jejich příznivci měli zapsat do kalendáře, že se konají vždy v první a poslední sobotu v měsíce, mezitím každý pátek.

„Začínáme na Horním náměstí s tím, že někdy v létě bude dokončená rekonstrukce Dolního náměstí a my jsme se dohodli s městem, že se trhy na podzim přesunou na své původní místo, tedy na Dolní náměstí. Přijde mi to logické, trhy se tam tradičně konávaly. Já jen doufám, že ten přesun v rámci jednoho roku nebude komplikovaný a že zákazníci budou chodit hojně i tam," uzavřela Markéta Záleská.

Velikonoční Venkovské trhy ve Šternberku

V regionu to však nejsou jediné trhy, které o víkendu startují.

Na Venkovské trhy se můžete vydat v sobotu i do Šternberka.

Od 8 hodin na tamní Hlavní náměstí přijedou tradiční prodejci s pečivem, uzeninou, sýry, vínem, rybami, kořením, keramikou či šperky.

Nebude chybět ani jarní osení, ručně malované kraslice či velikonoční dekorace, pštrosí kraslice.