Zázemí najdou fanoušci v prostoru v Olomouci známém jako „U letadla".

Právě na místě nedaleko Androva stadionu, kde stával sovětský Tupolev TU-104A, vyroste od pondělí 15. června do úterý 16. června takzvaná fanzóna.

Hned ve středu odpoledne se v ní rozjede hudební program, který pak bude pokračovat téměř každý den. Zahrají mimo jiné kapely Amigos, Homebwoyrasta nebo Revival Kabát Morava.

Fanzónu o rozměrech zhruba šedesát na třicet metrů mohou lidé navštěvovat od 13 hodin.

Kapacita prostoru přibližně o rozměrech hokejového hřiště je asi dvě stě míst na sezení.

Plánek olomoucké fanzóny, která nabídne fanouškům při Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let zázemí u Androva stadionu

Plánek olomoucké fanzóny, která nabídne fanouškům při Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let zázemí u Androva stadionu
Autor: MMOL

Na obrazovce zápasy Čechů

„K dispozici bude wifi připojení, na místě bude také stánek s občerstvením a atrakce pro děti. Na velkoplošné obrazovce se budou promítat zápasy českého národního týmu. Ve středu 17. června od 18 hodin s Dánskem, 20. června od 18 hodin se Srbskem a 23. června od 20.45 hodin s Německem," vyjmenoval David Ševčík z odboru vnějších vztahů a informací olomouckého magistrátu.

Přímé přenosy z utkání, které se konají ve stejném městě, nejsou momentálně povoleny.

„Souhlas k přenosu může ve výjimečných případech vydat pouze UEFA a to jen v hrací den před začátkem jednotlivého utkání. Organizační výbor projeví maximální snahu směrem k UEFA, aby bylo možné tyto zápasy ve fanzónách odvysílat," řekl David Ševčík.

Speciální infocentrum na radnici

V pondělí otevře také speciální informační centrum v radnici. Služby bude nabízet většinu času od 10 do 18 hodin.

„Dva zaměstnanci, hovořící česky, anglicky a italsky, budou poskytovat veškeré relevantní informace pro fanoušky fotbalu. Tedy kde je stadion, kde je fanzóna, kde jsou hotely, restaurace a tak dále. Návštěvníci tam také najdou základní informace o městě, propagační a upomínkové materiály," sdělil mluvčí olomoucké radnice Michal Folta.

Vizualizace speciálního infocentra u olomoucké radnice, které nabídne služby fanouškům při Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let.

Vizualizace speciálního infocentra u olomoucké radnice, které nabídne služby fanouškům při Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let.
Autor: MMOL

Se vstupenkou MHD zdarma

Fanoušci, kteří dorazí za fotbalovou atmosférou do Olomouce autem, nemusejí mít podle pořadatelského týmu obavy.

„Organizované parkování se bude týkat autobusové dopravy. Odstavné parkoviště pro zájezdy bude na bývalém autobusovém nádraží u tržnice. Divákům, kteří přijedou auty, budou sloužit stávající parkovací plochy, kterých je v okolí stadionu dostatek," dodal David Ševčík.

Označení parkoviště pro autobusy během Eura jedenadvacítek v OlomouciVe dnech, kdy se bude hrát v Olomouci, bude městská hromadná doprava jezdit jako v době dopravní špičky.

I například v neděli večer tedy budou v ulicích tramvajové soupravy a kloubové autobusy a spoje pojedou v kratších intervalech.

„Veškeré tramvaje i autobusy, které mají zastávku poblíž Androva stadionu, budou mít speciální označení. Stejně tak k informování fanoušků využijeme systém inteligentních zastávek, kde na digitální tabuli poběží informace v češtině a angličtině. Držitel vstupenky na utkání bude mít v hrací den jízdu MHD zdarma," vysvětlil Michal Folta, že vstupenka na fotbal bude sloužit i jako jízdenka MHD.

V době před zápasy a po nich bude také jezdit posilový autobus mezi parkovištěm u Androva stadionu a parkovištěm u tržnice.

„Trasy pro pěší i trasy pro automobily budou vyznačeny prostřednictvím informačního směrového systému na chodnících a u vozovek od začátku všech příjezdových komunikací do Olomouce," doplnil mluvčí.