S podporou hráčů a vedení hanáckého fotbalového klubu teď skupina organizuje unikátní sbírku hraček a společenských her, které poputují do olomoucké fakultní nemocnice.

„Mělo by jít o dlouhodobý projekt, který symbolicky začíná právě teď, aby děti dárky našly pod vánočním stromečkem," řekl zástupce Hanácké legie Dominik Králík.

Přispět může kdokoliv už na sobotním zápase Sigmy proti Dukle Praha (od 16 hodin).

„Spousta lidí třeba doma najde hračky po dětech, které už se nepoužívají. Místo aby se ty věci vyhodily, tak mohou ještě posloužit," poznamenal kapitán Sigmy Aleš Škerle, který spolu s útočníkem Adamem Varadim a fanoušky stál u zrodu projektu.

Přispět je možné také finančním darem nebo zakoupením nové dětské hry.

„Od vrchní sestry jsme dostali seznam věcí, o které mají zájem," řekl Králík. K dispozici je na facebookové stránce Hanácké legie.

„Jediné upozornění, které jsme od nemocnice dostali je, že vhodné nejsou plyšové hračky," dodal Králík.

Fanoušci na dar pro nemocnici vydělávají prodejem speciálních šál s motivy Hanácké legie.

„Už v úterý se prodávaly na stánku Dobrého místa pro život, kde hráči Sigmy nalévali punč. Momentálně víme, že můžeme nakoupit zhruba deset her pro děti," prozradil Králík.

Další možnost šálu zakoupit bude u stánku s oblečením pro fanoušky na východní tribuně Androva stadionu před a v průběhu zápasu. Na stejném místě mohou fanoušci věnovat použité hračky.

Máme i kladné stránky

Druhotným cílem projektu je podle Hanácké legie také zlepšení veřejného mínění o fotbalových fanoušcích.

„Nejen v Olomouci, ale v celé České republice jsme vnímáni hodně negativně. Chceme ukázat, že máme i kladné stránky," řekl Králík.

Hanácká legie spolupracuje s nemocnicemi v regionu dlouhodobě. V průběhu roku například její členové předali pletené oblečky porodnicím v Olomouci nebo Šternberku.

„Nezaměřujeme se jen na Olomouc, ale na celou Hanou," doplnil Králík.

Charitativně bude zaměřené celé poslední podzimní kolo fotbalové Gambrinus ligy. Všech šestnáct klubů napříč republikou se zahalí do zelené barvy v rámci propagace projektu Zelený život.