Ve zhruba třicáté minutě totiž z velkoplošné obrazovky zmizely záběry na travnaté hřiště s fotbalisty v červených a bílých dresech.

„Z náměstí jsme odešli už v desáté minutě, protože jsme si chtěli dát pivo, na které se stála nekonečná řada. Nakonec jsme se vydali do nedalekého baru a udělali jsme rozhodně dobře. Když jsem slyšel, že byl přenos přerušený, tak jsem jen kroutil hlavou. Sice nevím, proč k výpadku došlo, ale připadne mi to ze strany organizátorů jako neprofesionální práce, za kterou by se měli stydět," řekl jeden z olomouckých fanoušků.

Město, které akci organizovalo s několika partnery, v pátek ráno vyslalo k fanouškům velkou omluvu.

„Statutární město Olomouc se omlouvá za technické problémy, které doprovázely přímý přenos čtvrtfinálového utkání. Jakkoliv za technickou stránku přenosu plně zodpovídá externí subdodavatelská firma, jako pořadatel akce pokládáme za nezbytné fanouškům, kteří přišli fotbalový zápas sledovat, vyjádřit za zkažený zážitek omluvu," uvedla Jana Doleželová.

Samotnou projekci zajišťovala firma Gold Office. Podle slov vedení společnosti nebyla chyba na jejich straně.

„Chtěli jsme zajistit co nejkvalitnější přenos, proto jsme zvolili internetové vysílání, které se běžně na tyto akce používá. Bohužel přenos dat byl přerušený a ani naši pracovníci ani záložní technika s tím nemohla nic udělat. Selhal mobilní operátor. Velice nás to mrzí," řekl Jiří Martinák, jednatel jmenované firmy, který je zároveň městkým zastupitelem.

Město za projekci mělo zaplatit 30 tisíc korun.

Podle náměstka olomouckého primátora Jana Holpucha i Jiřího Martináka si firma nebude za přenos nárokovat žádné peníze.