Sledovaný duel 30. kola FORTUNA:LIGY, v němž domácím šlo o účast ve skupině o záchranu, zatímco hosté si budovali pozici mezi celky bojující o udržení, začal v 15 hodin.

Slezany hnal podobně početný dav jako na podzim 2021. Opět se mohli spolehnout na více než solidně zaplněnou vyhlášenou severní tribunu.

„Není to nijak organizované. Každý jede, jak se mu to hodí,“ řekl Deníku důvod menšího počtu fandů jedoucích vlakem na nádraží ve Svinově jeden z přítomných.

Zdroj: Pryček Vladimír

První dvě soupravy dojely na olomoucké hlavní nádraží ještě před polednem. Další dvě, byť zpožděné, následovaly zhruba za hodinku. Z každé se ale vytrousilo jen pár fanoušků. Buď šlo o jednotlivce, nebo malé skupinky. Na vše dohlížela ve stanici policie i antikonfliktní tým.

Fanoušci Baníku v Olomouci. Ilustrační foto
Dvě tisícovky Baníkovců míří do Olomouce. V ulicích a ochozech to bude bouřit

„Zvolili jsme vlastní cestu, protože nám to přišlo pohodlnější, navíc nám ty spoje dnes moc nevyhovovaly. Leda ten poslední, ale my tady chtěli být dřív než kolem půl druhé,“ vysvětlil Deníku Karel, který vyrazil na fotbal se čtyřmi kamarády, když se procházeli po městě.

Mírnou výjimkou byl však poslední vlak, kterým cestovalo asi sto až sto padesát příznivců značky FCB. „Baník, my jsme Baník,“ rozléhalo se nádražím, než vyšli z budovy a vyrazili směrem k Andrově stadionu. I tento pohyb monitoruje policie.

Baníkovci na stadionu žádné výtržnosti nedělali. "Zápas proběhl v poklidu a žádné škody jsme zatím nezaznamenali," potvrdil Deníku mluvčí Sigmy Jiří Fišara.

Že se ostře sledovaný zápas obešel bez excesů, potvrdila i policie, která vzhledem k tomu, že šlo o rizikové utkání, nasadila policisty pořádkové služby, kriminalisty, dopravku, policejní psovody i členy z antikonfliktního týmu. V činnosti bylo i nové velitelsko-štábní vozidlo. 

"Fotbalovému utkání přihlíželo bezmála devět tisíc diváků, z toho zhruba 2100 fanoušků FC Baník Ostrava. Během bezpečnostního opatření nedošlo k žádnému narušení veřejného pořádku a bezpečnosti, nebyl spáchán žádný přestupek nebo trestný čin," sdělila policejní komisařka Marie Šafářová.