Z falešné vidiny rychlých peněz však zavčas prokoukl.

I proto si ještě před odchodem na páteční domácí zápas Kohoutů se Zlínem udělal čas a přišel hlasovat v referendu, ve kterém lidé vyjadřovali názor, zda jsou pro či proti jeho zákazu ve městě.

„Je to tak dvanáct let, kdy jsem tomu propadl. Začalo to pozvolna. Chodil jsem do hospody a sem tam jsem do automatu hodil nějakou tu kačku," začal vzpomínat čtyřicátník z Olomouce.

Referendum o hazardu v Olomouci neplatí. Přišlo jen 8% lidí

Zmizela výplata i peníze na telefon

V té době bydlel na Černé cestě a z občasného hraní se stávala pozvolna závislost.

„Nejdřív jsem tam hodil dvacku, občas prohrál, občas vyhrál. Pak tam člověk začal dávat víc a víc. Zmizela tam výplata nebo peníze, které mi dala žena na zaplacení telefonu," neskrýval krušné chvíle.

Přitom ale věřil, že jednoho dne musí přijít výhra, která mu veškeré vložené finance vynahradí.

Ta ovšem nepřišla. „Naštěstí mi to všechno došlo. Trvalo to hodně dlouho, než se mi život vrátil do normálu."

Podle jeho slov se mnoho věcí spojených s hazardem změnilo.

„Všechno jde kupředu, i automaty. Dříve člověk hrál za stovku klidně i pár hodin, dneska o ni přijdete během jedné otočky. Je to hodně zákeřné," zdůraznil.

Peníze by se našly i na hokej

Pátečního referenda se zúčastnil, i když byl přesvědčený, že čísla potřebného pro jeho platnost se v Olomouci nedosáhne.

„Kamarádi mi říkali, že jsem blázen. Že když by se to zrušilo, nebudou peníze na hokej. To si nemyslím. Určitě by se našly, i u současného největšího sponzora," zmínil Dušan Irgl na konto společnosti Endl + K, která má více než padesát podniků s hazardem po celé republice.

Pozitivně vnímá dopad, který přinesla vloni přijatá vyhláška o regulaci hazardu.

„Je dobře, že zmizely z ulic všechny ty poutače a blikače. Moc rád podpořím každý krok, který povede k zákazu, hlavně těch omšelých nonstopek," dodal Dušan Irgl.