Vedení největšího zdravotnického zařízení v Olomouckém kraji se pro jeho vyhlášení rozhodlo vzhledem k narůstajícímu počtu pacientů s akutními dýchacími potížemi vyvolanými chřipkou či jiným virovým onemocněním.

Hlavní snahou nemocnice je zabránit šíření virové infekce mezi hospitalizovanými pacienty a zajistit tak jejich brzké uzdravení a bezproblémový návrat do domácího prostředí. Zákaz platí na všech klinikách a odděleních FN Olomouc.

„Od krajských hygieniků víme, že v regionu zatím epidemie nenastala. Ovšem lékaři na naší dospělé i dětské pohotovosti pozorují v posledních dnech postupný nárůst počtu pacientů s akutními virovými onemocněními dýchacích cest nebo s virovou chřipkou. Zhruba dvě desítky pacientů jsme v této souvislosti přijali se zápalem plic nebo s chronickými dýchacími či metabolickými poruchami," uvedl Dušan Klos, náměstek léčebné péče FNOL.

Věří, že příbuzní pacientů opatření pochopí.

„Uvědomujeme si, že zákaz návštěv nepříjemně omezuje kontakt nemocných s jejich blízkými, ale přistoupili jsme k tomuto kroku v zájmu zdraví našich pacientů. Situaci kolem chřipek ve spolupráci s krajskou hygienou monitorujeme a návštěvy povolíme hned, jak to bude možné," doplnil náměstek.

Závažnější průběh chřipky zaznamenali lékaři ve FN Olomouc zatím pouze v jednom případě.

Minulý týden přijali na plicní kliniku čtyřiapadesáti­letého muže z Olomouce, který si stěžoval na několik dnů trvající horečky a dráždivý kašel až s kolapsovými stavy. Byl mu nasazen speciální lék Tamiflu a dnes byl v pořádku propuštěn do domácího ošetřování.

Nemocnice v minulých dnech obdržela z Ministerstva zdravotnictví České republiky zásilku 1000 balení Tamiflu, lék je tak ve FN Olomouc k dispozici i pro okolní zdravotnická zařízení v kraji.

SOUVISEJÍCÍ:

Chřipky na Olomoucku přibývá. Zatím ale nic dramatického, hlásí odborníci

V nemocnici zemřel muž na prasečí chřipku, těhotnou ženu přijali ve vážném stavu