Blízcí už po víkendu budou moci navštívit pacienty ve Fakultní nemocnici Olomouc i Vojenské nemocnici Olomouc.

Naopak nemocnice Středomoravské nemocniční prozatím zůstávají návštěvám uzavřeny.

„Při vstupu na oddělení zdravotník návštěvě změří teplotu a dotáže se na symptomy onemocnění Covid-19. Pokud bude naměřena teplota nad 37 stupňů nebo zjištěny symptomy onemocnění, nebude osobě návštěva pacienta umožněna,“ informoval mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Adam Fritscher.

„Nedoporučujeme návštěvy dětí do deseti let u pacientů,“ uvedl.

Měření teploty a otázky týkající se zdravotního stavu v souvislosti se symptomy nákazy novým koronavirem čekají i návštěvy ve Vojenské nemocnici Olomouc.

„K jednomu pacientovi mohou jít maximálně dvě osoby, musejí mít roušku a dezinfikované ruce,“ vyjmenovával základní opatření ředitel nemocnice Martin Svoboda.

Středomoravská: Zákaz trvá

Středomoravská nemocniční v pátek informovala, že zákaz návštěv na lůžkových odděleních Nemocnice Prostějov, Nemocnice Přerov a Nemocnice Šternberk trvá. Chce tak minimalizovat riziko přenosu choroby Covid-19.

„V případě závažného zdravotního stavu nebo jeho zhoršení bude umožněna návštěva vždy pouze jedné osobě po předchozí telefonické domluvě s ošetřujícím lékařem, a to v době od 14.00 do 15.30 hodin,“ sdělila Středomoravská nemocniční.

Otevírá i psychiatrická léčebna a Paseka

V omezeném režimu od pondělka povoluje návštěvy Psychiatrická léčebna Šternberk. Kontakt je třeba předem telefonicky domluvit. Návštěva nesmí mít příznaky infekčního onemocnění.

„Na oddělení 5 a oddělení 3A návštěvy nejsou povoleny,“ upozornilo vedení léčebny.

Návštěvy u hospitalizovaných pacientů budou povoleny také v Odborném léčebném ústavu Paseka.

K pacientovi mohou přijít pouze dvě dospělé osoby, kterým personál před vstupem do areálu změří teplotu. I zde budou vyžadovat roušku po celou dobu návštěvy a dezinfekci rukou při příchodu a odchodu.