Její protikandidátka Naděžda Šišková se ještě před samotnou volbou odstoupila. „Doufám, že toto rozhodnutí napomůže rychlému zvolení nového děkana a celkově přispěje ke zklidnění situace na fakultě,“ vysvětlila před senátem Šišková, která by místo své kandidatury měla být jmenována proděkankou pro mezinárodní vztahy.

„Vzhledem ktomu, že se naše volební programy nelišily vdůležitých bodech, a že jsme nechtěli zbytečně tříštit naše síly, dohodli jsme se na tomto řešení,“ uvedla Milana Hrušáková. Způvodních pěti navrhovaných kandidátů se voleb měli zúčastnit tři, Petr Langer se vzdal kandidatury minulýtýden.

Vítěznou kandidátku teď ještě musí do funkce jmenovat rektor univerzity Lubomír Dvořák. Ten koncem srpna odmítnul jmenovat vítěze červnových voleb Iva Benedu. Beneda se proto obrátil na Krajský soud vOstravě, který ale žalobu odmítnul stím, že se věcí má zabývat Ministerstvo školství, které nakonec potvrdilo správnost postupu rektora.

„Podle vyjádření rektora univerzity se samotným jmenováním profesorky Hrušákové zřejmě až do doby kdy bude znám výsledek rozkladu, který podal dřívější kandidát Ivo Beneda. Návrh na jmenování námi navrhováné kandidátky, ale odešleme ještě před vánočními svátky,“ sdělil předseda Akademického senátu Jaroslav Sovinský.

Jednohlasné zvolení Milany Hrušákové vnímá vedení fakulty jako jasný signál kuklidnění celé situace. „Volbu nechci nijak zvlášť komentovat. Můj postoj je, vzhledem ktomu, že jsem členem senátu, jasně vidět na tom jak samotné volby dopadly,“ uvedl Ivo Beneda.

Tlustou čáru za všemi sváry hodlá udělat iHrušáková. „Atmosféra na Právnické fakultě opravdu nebyla vtěch posledních měsících dobrá. Teď je ale nutné se soustředit na úkoly, které leží před námi. Čeká nás hlavně akreditace doktorských a magisterských studií,“ dodala Hrušáková.