Namísto spojovací chodby mezi oddělením urgentního příjmu v budově A a oční klinikou v budově E1 budou lidé s podezřením na koronavirus docházet do nové ambulance ve vchodu někdejší I. chirurgické kliniky v budově Franze Josefa, která je označená jako budova B.

„K přestěhování specializované ambulance jsme se rozhodli vzhledem k aktuálnímu nárůstu počtu případů COVID-19, neboť naším prvořadým cílem je snížit riziko přenosu nákazy a chránit naše pacienty. Další důvod je logistický. Jednak tak uvolníme frekventovaný spojovací koridor mezi urgentem a oční klinikou, jednak naše uzavřené lůžkové oddělení pro COVID-19 pozitivní máme rovněž v budově Franze Josefa. Odpadají tak možné komplikace při transportu pacientů,“ vysvětlil ředitel nemocnice Roman Havlík.

Na odběr? Až do sedmi večer

Kvůli nárůstu pozitivních případů koronaviru se prodlužuje také provozní doba odběrového místa v areálu olomoucké Fakultní nemocnice. To bude od soboty 10. října otevřeno až do 19 hodin.

„Prodloužení odpolední pracovní doby o víkendu i v pracovních dnech se týká indikovaných pacientů, tedy těch, které k vyšetření vyslal praktický lékař nebo krajská hygienická stanice,“ informoval mluvčí nemocnice Adam Fritscher.

Samoplátcům jsou o víkendech vyhrazeny dopolední termíny, v pracovních dnech pak doba od 12.30 do 15 hodin.

Všichni, kdo míří do Fakultní nemocnice v Olomouci na testování, by se měli předem podívat na speciální web covid.fnol.cz, kde najdou nejčerstvější informace. „Prosíme samoplátce i indikované pacienty, aby dodržovali časy, v nichž je pro ně naše odběrové místo k dispozici,“ požádala náměstkyně nelékařských oborů Andrea Drobiličová.

Provozní doba odběrového místa ve FN Olomouc (platí 10. do 25. října)

Pondělí až pátek

- indikovaní 6.30 – 12 hodin a 15 – 19 hodin

- samoplátci 12.30 – 15 hodin

Sobota a neděle

- indikovaní 12.30 – 19 hodin

- samoplátci 6.30 – 12 hodin