“Vyzkoušeli jsme maso z krokodýla s batátovým pyré. Bylo to skvělé a řekl bych, že chuťově krokodýl trochu připomínal kuře. Kdyby byla příležitost, klidně bych si to dal znovu. Mimo to jsme ochutnali i chilli pivo, které bylo výborné a docela slušně pálilo. A nevynechali jsme ani červy, ti byli také skvělí. Je to taková chuť, která se nedá asi k ničemu přirovnat,” sdělil své gurmánské zážitky návštěvník festivalu David Fiala.

O zvlášť netradiční jídla byl velký zájem a u stánků s nimi bylo stále plno.

“U nás si lidé nejvíc dávají asi hmyzí mix - to jsou pražení červy a brouci, které podáváme s tortilovým chipsem a guacamole, a potom je hodně populární krokodýlí a hadí maso,” sdělil Milan Václavík.

Pozornost přilákaly také Divné čokolády, které měly příchutě jako například cibule s kmínem a majoránkou, guláš nebo kari.

Na své si ale přišli i ti návštěvníci, kteří neměli chuť zkoušet červy či šneky. Na festivalu byla i řada stánků s tradičními jídly cizokrajné kuchyně.

Ochutnat tak mohli třeba vietnamské smažené jarní závitky, sushi, mexické tacos nebo burito, indonéskou kuchyni nebo nejrůznější druhy exotického ovoce.

Ze zajímavých nápojů bylo v nabídce třeba konopné pivo a limonáda, modré víno nebo chilli pivo.

Ti odvážní se mohli zapojit i do soutěží, například v pojídání Surströmmingu - extra smradlavé kvašené ryby, nebo v pojídání obzvlášť pálivého chilli piva lžičkou.