S úspěchy hokejistů se podle vedení HC Olomouc zvětšuje zájem ze strany sponzorů. Přemýšlí se také nad nákupem nových posil.

O případném větším přísunu peněz se bude jednat na městě a kraji. Zatím se však neskloňují žádné konkrétní částky.

Aspoň 60 milionu na sezonu

Olomoucké tóčo! Takto se fandí v Plecharéně

Extraliga totiž s sebou kromě prestiže přináší hlavně potřebu podstatně větší sumy pro fungování týmu. Mora by musela navýšit rozpočet.

V souvislosti s nejskromnějšími výdaji Litvínova se hovoří o částce šedesáti až sedmdesáti milionů, které jsou nutné na zajištění jedné extraligové sezony.

Olomoucký klub nyní nemá žádného generálního sponzora. Na ledě není jediná reklama a na dresech mimo loga pivovaru jsou jako partneři Město Olomouc a Olomoucký kraj. Roční rozpočet prvoligové Mory je přes 20 milionů korun.

Pro srovnání například úterní extraligový sok z Chomutova počítá se sumou okolo 100 milionů na rok.

„Otázku rozpočtu řeším, až je všechno dané. Pak si řekneme, jestli bude navýšení dvoj, troj nebo čtyřnásobné. Nemělo by to ale být tak dramatické," řekl Erik Fürst, generální manažer HC Olomouc.

Pro vyšší rozpočet by klub pochopitelně potřeboval větší podporu sponzorů.

„Během baráže registrujeme zvýšený zájem firem, které by se chtěly prezentovat v olomouckém hokeji. A to bez ohledu na postup. Když viděli, jak ti kluci chtějí, tak by sponzoři chtěli přispět k chodu organizace," poznamenal manažer HC Olomouc.

V případě postupu vedení klubu neplánuje žádné zemětřesení v současné hráčské sestavě.

„Všichni kluci, co tady jsou, si zaslouží extraligu zahrát. Ukáže až čas, jak nejvyšší soutěž zvládnou. Samozřejmě, že se kádr bude muset doplnit o pět šest hráčů," dodal Erik Fürst.

Jednání primátora s hejtmanem

Extraliga za dveřmi. Stačí "jen" porazit Piráty. Přijďte fandit!

Pokud se Kohoutům v úterý podaří rozhodnout o extraligové budoucnosti, roztočí se také kolečka jednání s městem a Olomouckým krajem.

Ve středu se sejde olomoucký primátor Martin Major s vedením hejtmanství.

„V této chvíli není o budoucím financování vůbec rozhodnuto. Momentálně především fandíme olomouckým hokejistům a držíme jim palce pro zbývající utkání v baráži," vzkázal mluvčí olomouckého magistrátu Michal Folta.

Podle mluvčí kraje Kamily Navrátilové bude chtít hejtman Jiří Rozbořil vědět všechny podrobnosti, od kterých by se měla odvíjet finanční pomoc v případě postupu Mory.

„V současné době je předčasné mluvit o konkrétních číslech nebo krocích ohledně jeho budoucího financování," sdělila Kamila Navrátilová, mluvčí Krajského úřadu v Olomouci.

Radnice platí zimák a 4 miliony na činnost

Hejtmanství z letošního rozpočtu počítá na podporu sportovní činnosti v HC Olomouc s částkou 1,2 miliony korun. Na hokej tak z kraje jde o osm set tisíc méně než fotbalové Sigmě.

Olomoucká radnice platí provoz zimního stadionu, ročně jde o čtrnáct milionů korun. V rozsahu dvou až čtyř milionů pak hradí opravy.

Na samotnou činnost prvoligového týmu pak v letošním roce posílá necelé čtyři miliony korun.

Příspěvky kraje a města na hokejisty a Sigmu