„Naši pacienti se na toto téma často ptají. Proto jsme se rozhodli provést velký test nanuků. Nakoupili jsme náhodným výběrem dvacet různých nanuků od různých firem a pustili se s chutí do jejich hodnocení,“ popisovala přednostka kliniky Eliška Sovová.

Přiznala, že ani experti nejsou ve stoprocentní shodě, jakými hodnotami by se test měl řídit.

„Nicméně základními parametry by měly být: energetická hodnota, obsah živin, senzorická hodnota a suroviny a míra průmyslového zpracování,“ poukázala profesorka Sovová.

Podle odborníků by se zákazníci i v tomto osvěžujícím sortimentu měli mít na pozoru. Ne všechny mražené krémy lze označit za zdravé mlsání, jak ukázal olomoucký test.

Při zjišťování energetické hodnoty na porci byla škála poměrně široká: od 56 kcal u nanuku Twister Phoenix, po 238 kcal u dražší pochoutky Magnum double raspberry.

„Kdo si myslí, že pomocí nanuků doplní zdravé bílkoviny, je na omylu,“ poukázala přednostka kliniky. Nejvíce bílkovin na porci má z vybraných nanuků tvarohový Míša, ale jen 3,7 gramu. Naopak mají nanuky velké množství přidaného cukru, nejvíce je to 34 gramů u Mango nanuku. Polárka Zorba má nejvíce tuku v porci - 11 gramů.

Při zkoumání senzorické hodnoty, u potravin zahrnuje hodnocení chuti, vzhledu, vůně či textury, byli experti spokojeni.

„U všech nanuků byla senzorická hodnota dobrá,“ uvedla Eliška Sovová.

Dva vítězové

Pokud jde o míru průmyslového zpracování, mezi nejzdravější patří ty nanuky, kde je základem ovoce nebo tvaroh jako například Mrož nebo Míša. Některé nanuky obsahují více než 10 druhů konzervantů, dále různé příměsi. Odborníci během testu zjistili, že u některých běžně prodávaných nanuků dokonce není na obalu uvedeno složení.

„Po zhodnocení výše uvedených kritérií se vítězem našeho testu stal Mrož jahoda a Míša tvarohový,“ uzavřela profesorka Sovová.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na internetových stránkách FN Olomouc.