Tradiční a oblíbená Exota Olomouc se na výstaviště Flora vrací po pětileté odmlce. Mezinárodní výstava exotického ptactva tentokrát obsadí pavilon A, další tři menší pavilony a palmový skleník. Mezi chovateli a milovníky ptactva je Exota Olomouc pojem známý více než čtyři desítky let.

„Dříve se tato výstava, a budeme v tom od letošního roku opět pokračovat, pořádala co dva roky. Rozsahem patří mezi největší akce svého druhu v Evropě. Počet vystavených ptáků se nyní bude pohybovat kolem čtyř tisíc,“ uvedla ředitelka výstaviště Eva Fuglíčková.

Výstaviště Flora a Smetanovy sady v Olomouci na konci září 2023
Podzimní Flora chce ohromit hlavní expozicí. Na co vše láká?

Poslední výstava Exota Olomouc proběhla v roce 2018, pak letitou tradici přerušila pandemie covidu. Ta letošní se uskuteční už od pátku 13. do neděle 15. října a návštěvníci se rozhodně mají na co těšit.

„Bude vystaveno okolo tří stovek druhů okrasných a exotických ptáků jako jsou papoušci, tukani, drobní exoti, kanáři, exotičtí bažanti či okrasná vodní drůbež,“ vyjmenoval ředitel výstavy Jan Sojka.

Chovatelé do Olomouce přivezou vzácné exempláře ptáků, které nejsou běžně a to ani v zoologických zahradách k vidění.

„Půjde o některé vzácné druhy papoušků kakadu, arů, alexandrů, tropických bažantů a drobných exotických ptáků,“ upřesnil Jan Sojka. Mezinárodní výstavu Exota Olomouc pořádá výstaviště Flora společně s Českým svazem chovatelů. Vystavovatelé přijedou z celé České republiky, ale také ze Slovenska, Rakouska, Polska, Německa či Maďarska.

Uhynulé sýkory, které si zlomily vaz prudkým nárazem do zrcadlících se fasád naproti hlavního vlakového nádraží v Olomouci.
Spousta mrtvých sýkorek naproti nádraží v Olomouci. Smrtících pastí přibývá

Vstupenky jsou již v předprodeji za zvýhodněné ceny na webu výstaviště Flora.

Exota Olomouc proběhne v pátek a sobotu od 8 do 18 hodin, v neděli od 8 do 17 hodin. Součástí mezinárodní výstavy bude také možnost nákupu krmiv, doplňků i exotických ptáků.