Situace se zlepšila až v posledních dnech - po úpravě taktu semaforu.

„Je to průsečná křižovatka a do všech směrů byly umístěny semafory - časový interval byl nastaven na tři minuty jízdy po estakádě a tři minuty bylo vyhrazeno na vjezd a výjezd z Prostějovské ulice. Ukázalo se, že je tento interval příliš dlouhý, což způsobovalo zácpy na estakádě v obou směrech - od Olomouce i z Polní ulice. Proto auta stála na mostě,“ vysvětlil Alexandr Salaba, vedoucí oddělení dopravy přerovského magistrátu.

Město muselo situaci řešit.

„Časový interval byl zkrácen z Prostějovské ulice zhruba na polovinu a tento čas byl přidán k intervalu na jízdu Polní - estakáda - Olomouc. Provoz je teď plynulejší, problémy jsou jen v exponovaných časech,“ řekl.

Podle radního pro dopravu Tomáše Navrátila (ANO) pocítili řidiči komplikace pouze v prvních dvou dnech, v pátek ráno už se kolony na mostě netvořily. „Úprava taktu semaforu určitě pomohla,“ zhodnotil.

Na otevření estakády doplácejí zvýšeným provozem některé ulice v Předmostí - zejména Prostějovská a Olomoucká. Obyvatelé rodinných domů si kvůli tomu stěžují.

„Průjezd osobních aut nám nevadí, ale dnes tu projíždělo jedno nákladní auto za druhým. Máme domy blízko u cesty a není to vůbec bezpečné - hlavně pro děti, které tudy chodí do školy. Na jedné straně totiž chybí přechod a v ulici se motají náklaďáky,“ postěžovala si paní Alena, která bydlí v Předmostí.

Problém vyhnout se mají v Prostějovské i autobusy.

„Na žádost dopravce, společnosti Arriva, proto dojde k vymístění vozidel stojících podél silnice, a to z důvodu složitého průjezdu dvou míjejících se autobusů. Obyvatele už jsme o tom informovali,“ uzavřel Alexandr Salaba.