Například lidé nakupující v Tesku měli o tuto novinku takový zájem, že tašky vyrobené z juty během pár dní vykoupili. „Chceme dát zákazníkům na výběr. Buď sáhnou po igelitkách, které dál nabízíme zdarma, nebo využijí jutovou kabelu pro opakované použití. Pokud se postupně zničí, vyměníme ji bezplatně za novou,“ řekla Eva Williams, ředitelka oddělení pro vnější a vnitřní vztahy v Tesku.

Nakupující si stoprocentně recyklovatelnou novinku mohou koupit za 40 korun. Olomoučané však o ni měli tak velký zájem, že ji během pár dní vykoupili. „Momentálně je nemáme, jsou vyprodané. Další zřejmě dostaneme v příštím týdnu,“ uvedla pracovnice z informačního koutku. Zkazníci prodejen Lidl zase mohou dávat nákup do bavlněných tašek. Připlácejí za ně třináct korun. „Větší igelitka stojí pět korun. Pokud bychom je rozdávali zdarma, spotřebovalo by se jich mnohem více než nyní. Chceme, aby je zákazníci použili víckrát,“ sdělila mluvčí Lidlu Jitka Pivoňková.

Přestože jsou textilní tašky ekologické a lidé o ně mají zájem, ne vždy jsou s nimi spokojeni. „Bohužel to byly vyhozené peníze. Ještě cestou domů se rozpárala ve švu, drobné zboží jsem málem ztratila. Příště si zase koupím igelitku,“ uvedla Olomoučanka Jiřina Koutná svou zkušenost s ekokabelou pořízenou v Lidlu.

Možnost odnést si domů nákup v ekologičtější alternativě igelitky žádají také návštěvníci prodejen Hypernova a Albert. „Lidé nám kvůli tomu poměrně často telefonují na naši zákaznickou linku. Příští rok zákazníkům určitě vyhovíme,“ slíbil Libor Kytýr, mluvčí společnosti Ahold, která oba obchody provozuje.