„Studentů jsme za tři roky přijali celkem pět set padesát. V prvním roce jsme jich měli okolo sedmdesáti, loni necelých dvě stě a letos jich jde do prvního ročníku už dvě stě osmdesát,“ uvedl Miroslav Hrabovský, rektor Moravské vysoké školy v Olomouci.

Nemusí do Ostravy


Škola vznikla hlavně proto, že podobné studium v regionu chybělo. „Univerzita Palackého nabízí sice obory, jejichž součástí jsou některé ekonomické disciplíny, ale nejde o úplnou nabídku. To znamená, že lidé, kteří šli studovat pouze ekonomiku a management, museli dojíždět nejblíže do Ostravy nebo Brna,“ řekl rektor.

Pondělního slavnostního imatrikulačního slibu se zúčastnil i dvacetiletý Petr Urban z Bludova. „Rozhodl jsem se studovat kvůli tomu, že jde o jedinou opravdu ekonomickou školu v regionu. Navíc není daleko od domova, což je také výhoda,“ uvedl student prvního ročníku oboru ekonomika a management ve veřejném sektoru.

„Na Univerzitě Palackého v Olomouci je také ekonomický obor, ten bych však musel studovat s cizím jazykem. Je to prý však hodně náročné,“ vysvětlil spolužák Jakub Dvorský z Velkých Losin.

Chceme být manažery


Informace o škole si oba prváci našli na internetu. „Byli jsme se podívat i na dnech otevřených dveří, kde jsme získali hodně informací a zdálo se nám to tady celkem příjemné. Po škole bychom se určitě chtěli zabývat managementem. Uvidíme, co přijde,“ shodli se oba spolužáci.

Studenty škola vychovává pro podnikatelskou sféru. První absolventi ji opustí v příštím roce. Podle rektora Hrabovského najdou uplatnění v řídících funkcích nižšího a středního charakteru.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika