Hudební maraton s volným vstupem odstartuje na Sluňákově už v 10 hodin kapela Bombarďák servírující zábavu pro celou rodinu, muzikanti různých žánrů se pak budou na podiu střídat až do pozdního večera. Vystoupí například i sestava zpěváka a výtvarníka Jaromíra Švejdíka Letní kapela či slovenská skupina Terrible 2s.

„Velkým tahákem bude určitě legenda Michal Prokop, mezi mladými je zase hodně populární kapela Bert & Friends,“ pozvala Michaela Pavlíková z centra Sluňákov.

Pro děti budou připravena i odpolední pohádková představení divadla Víti Marčíka.

Rodinná firma Bui Van Duy pěstuje v Olomouci žádanou zeleninu
Pochybné skleníky v Nemilanech? Vietnamská zelenina z Hané sklízí úspěch

Venkovní areál zaplní stánky různých organizací a aktivit, ale také lokální producenti a farmáři se svými dobrotami. Bude možnost si nakoupit lokální zeleninu a produkty, ochutnat kváskový chléb z hliněné pece a chybět nebude ani občerstvení. „V nabídce budou samozřejmě také jídla pro vegetariány a vegany,“ zmínila Michaela Pavlíková.

Swap květin i projížďky

Kromě swapu (tedy výměny) oblečení nabídne letošní Edojarmark i novinku v podobě květinového swapu. „Pokud má někdo nějakou pokojovou rostlinu, kterou již v domácnosti neužije, může ji nabídnout jiným a naopak si zase odnést rostlinu jinou,“ přiblížila mluvčí centra Sluňákov.

Ztracená ulice v historickém centru Olomouce bude hostit první ročník akce s názvem ZTRACENÁ FEST! Její pořadatel Jaroslav Krátký
Ztracená poprvé ožije gastrofestem s muzikou! Co nabídne

Hodně prezentací na Edojarmarku bude děláno zábavným způsobem pro děti, bude možné například zhlédnout i celý proces výroby biouhle (tedy biomasy rostlinného původu).

„Potravinová banka zase dětem ukáže, jak neplýtvat jídlem či jak uvařit ze zbytků, Jedlá zahrada představí hravou formou pojem permakultura,“ uvedla Michaela Pavlíková.

Kvetoucí medvědí česnek v lužních lesích u Olomouce, duben 2024
Lužní lesy u Olomouce zaplavilo moře bílých kvítků

Mezi doprovodnými aktivitami najdou příchozí i kreativní workshop, kde budete možnost vyrobit si originální EDOtričko či bláznivý EdoFOTOkoutek. Centrum Semafor zase na Sluňákově nabídne projížďky na kárkách či koloběžkách.

Vstup na celý program Edojarmarku je zdarma a pořadatelé upozorňují, že se koná za každého počasí.

Od pondělí 22. dubna pokračují opravy průtahu v Horce nad Moravou. Do září se neprojede na Chomoutov. Uzavírka platí i pro autobusy.
Průtah Horkou zavřela oprava, nadlouho. Neprojede ani MHD

Program Edojarmarku 27. 4. 2024

KONCERTY
10:00 Bombarďák
11:30 RAZAM a Iva Marešová
13:00 Terrible 2s
15:00 Terra Profonda
16:30 Letní kapela
18:00 Michal Prokop & Framus Five
19:30 Bert & Friends

DIVADLO PRO DĚTI
Divadlo Víti Marčíka
13:00 Zlatovláska
15:30 Bajaja

Kompletní program Edojarmarku zde

Edojarmark je součástí programu Ekologických dnů Olomouc (EDO), které letos od 12. až do 27. dubna nabízejí nabitý program besed, přednášek, vycházek i kulturních akcí. Celý program EDO 2024 zde