Pořadatelé tradičního EDOjarmarku si připravili několik koncertů na velkém pódiu, kde v průběhu dne vystoupí například Dorota Barová trio, Tomáš Kočko, RAZAM a Iva Marešová nebo kapela Žamboši. V 18 hodin se představí zpěvačka Lenka Dusilová a v 19.30 Jana Kirschner.

Na malém pódiu mohou děti od 10.30 hodin sledovat divadelní představení Zlatovláska, v poledne tam začne science show Pevnosti poznání, v 15.30 hodin představení Slon a mravenec a 17 hodin Swingová tančírna.

Po celý den budou v areálu Domu přírody Litovelského Pomoraví připravena hravá zastavení pro rodiče s dětmi, stánky, tradiční řemesla, ale i odpadová stanoviště a zajímavé informace o životním prostředí. Nebude chybět ani občerstvení s regionálními specialitami.

Na jednání v Sarajevu.
Olomoucká firma chce nabízet chatboty na Balkáně

Doprovodné aktivity nabídne například rodinné centrum Heřmánek, Potravinová banka nebo Vlastivědné muzeum v Olomouci. Volně přístupná v sobotu bude Rajská zahrada i Sluneční hora a v archeologických sluňákovských pecích se bude pod vedením Filipa Šrámka odlévat bronz.

Kdo bude chtít, může se po předchozí registraci zúčastnit tříhodinového workshopu lesní mysli nebo přijít na výměnný bazárek. Ten bude probíhat v prostorách nízkoenergetického domu. Vyměnit nebo darovat tam bude možné například hračky, knížky nebo oblečení pro děti a dospělé.

Festival Ekologické dny Olomouc pokračuje až do 9. října, a nabídne spoustu besed, výletů nebo vycházek. Program je k dispozici na www.ekologickednyolomouc.cz .