Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EDO: Blue Effect, psychiatr Höschl i noční vycházka

Olomouc – Největší ekologický festival v České republice, který pestrým kulturním a vzdělávacím programem každoročně oživuje jarní Olomouc, startuje již příští úterý. Letošní jednadvacátý ročník Ekologických dnů Olomouc (EDO) nese podtitul O zemi v čase tří krizí – enviromentální, sociální a ekonomickou.

6.4.2011
SDÍLEJ:

Prvomájový Ekojarmark na olomouckém Horním náměstíFoto: DENÍK/Michal Kovář

„Letos je možno bohatou programovou nabídku rozdělit do tří hlavních samostatných bloků: třídenního maratonu besed, komentovaných výprav za poznáním a závěrečného Ekojarmarku,“ uvedl Michal Bartoš ze Sluňákova – centra ekologických aktivit Olomouce.

Besedy letošních EDO, které začínají 15. dubna, podle pořadatelů reagují na veřejnou rozpravu o ekonomické krizi a s ní spojenou problematiku sociálních problémů.

„Snaží se vytvářet prostor pro setkání se zajímavými osobnostmi z oblasti vědy a kultury, tváří v tvář, pro veřejnou diskusi, která je zamýšlena jako porada účastníků o světě, který společně obýváme,“ zval hlavní pořadatel na setkání se zajímavými lidmi.

Do Olomouce na EDO opět dorazí filozof Václav Bělohradský, návštěvníky besed obohatí Zdeněk Kratochvíl, Stanislav Komárek, Zdeněk Pinc, ekolog David Storch, paleoekolog Petr Pokorný či ekonomka Ilona Švihlíková.

V rámci EDO mohou Olomoučané společně vyrazit do přírody. Na výletech se mohou dozvědět, jak to bylo se starými mlýny v Litovelském Pomoraví, poslechnout si zpěv ptáků či skřehotání žab.

EDO nabízí i výpravu na místo, kde Olomouc třídí komunální odpad. Zájemci se také mohou podívat na strom roku u Bohuňovic.

Ekologický maraton, který v posledních letech absolvovalo přes 20 tisíc lidí, 1. května vyvrcholí tradičním Ekojarmarkem a koncertem EDO.

Koncert EDO 2011

9:30 Marshall Malinovsky
11:00 Tomáš Kočko & Orchestr (křest CD Godula)
12:30 Luboš Pospíšilo & 5 P
14:00 Žamboši
15:30 Jarret
17:00 Blue effect
19:00 Zdeněk Bína Acoustic Project

„Program ekojarmarku bude zaměřen zejména na problematiku nakládání s odpady. Sluňákov připravuje pro rodiče s dětmi, kteří na náměstí donesou nějaký bio odpad, městkou hru, který propojí myšlenku města na vybavení všech rodinných domů bio popelnicí s výstavou „Kuky se vrací“ ve Vlastivědném muzeu v Olomouci,“ popisoval Michal Bartoš.

Tipy z programu EDO 2011

Úterý 12. dubna, Divadlo hudby

17.00 – Cyril Höschl, Geny a chování

Dokument Pravda o životě Cyrila Höschla, českého psychiatra a vysokoškolského pedagoga. Společný program s Academia filmem Olomouc.

Neděle 17. dubna, Divadlo hudby

13.30 – Lumír Kantor, Čestmír Neoral: Co stojí lidské zdraví? Na co se pacienti bojí zeptat.

20.00 – V poli mnoho bylin stojí (Kytice). Divadlo Dagmar Karlovy Vary.

Čtvrtek 21. dubna, konečná MHD č.22 v Černovíře

18.15 – Na Zelený čtvrtek za skřehotáním žab do lužního lesa. Večerní vycházka do černovírských lesů za poznáním hlasu našich žab.

Sobota 23. dubna, Sluňákov, Horka nad Moravou

9.00 – Kde je stárek, tam je mládek. Výlet po mlýnech v Litovelském Pomoraví

Neděle 24. dubna, parkoviště u Klášterního Hradiska

13.00 – Výlet k Hromovu dubu – stromu roku 2010

Neděle 1. května, Řepčín, Martinova ulice, most přes Mlýnský náhon

6.00 – Vítání ptačího zpěvu v Olomouci. Poznávání ptáků a jejich zpěvu.

EDO 2011:
VÍCE INFO a PROGRAM

Autor: Daniela Tauberová

6.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Povodí Moravy dokončilo kácení stromů na břehu Moravy kvůli protipovodňové ochraně centra Olomouce.
9

Stromy, které padly kvůli ochraně před povodněmi, slouží jako broukoviště

Trénink FC Kodaň na Andrově stadionu v Olomouci
31

Kodaň trénovala v Olomouci, i s českým stoperem Lüftnerem

Za pokousání dítěte v zoo doprovod stíhat nebudou

Odloženo. Policie po prošetření nešťastné události, k níž došlo v polovině července v olomoucké zoo, neobvinila příbuzného, který vzal tříletou dívenku na výlet a neuhlídal ji u vlčího výběhu, kde šelma poranila dítěti koleno. Matka holčičky se za muže postavila.

Stávka “přiblblíků"? Nová vláda s námi musí počítat, vzkazují lékaři

Dva dny před volbami do Poslanecké sněmovny zavřeli „krám“. Desítkám praktiků na Olomoucku, k nimž se přidaly ambulance internistů, kardiologů, kožařů, neurologů a dalších specialistů, došla trpělivost a připojily se k celostátnímu protestu. Vadí jim nárůst byrokracie a podfinancování oboru, který stojí v první linii českého zdravotnictví. Taky poslední výroky politiků, v čele s prezidentem Milošem Zemanem, který stávkující označil za „přiblblíky“.

Bezdomovci se ve Šternberku porvali, jeden zemřel

Opil se, začal být agresivní a nakonec svého známého ukopal a umlátil k smrti. Tak podle policie vypadal incident mezi bezdomovci, ke kterému došlo v sobotu 14. října ve Šternberku.

Rondel u Globusu dostane "bypass". Pro novou spojku do Řepčína

Nikoliv páté rameno, ale další nový podélný pruh bude mít v budoucnu kruhový objezd nedaleko obchodního centra Olomouc City na výpadovce z Olomouce na Mohelnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení