Slavnostní zahájení závodů Ecce Homo je na programu v pátek v 18 hodin na Hlavním náměstí. Tréninky na legendární trati nad městem jsou naplánovány na sobotu od 8 hodin, závody pak odstartují v neděli v 8:30.

Na trati se objeví plejáda závodníků z evropské špičky včetně několikanásobného mistra Evropy Simone Faggioliho, španělského dravce Joseba Iraola Lanzagorta, Francouze Geoffreyho Schatze či české jedničky Petra Trnky.

Vstupenka na sobotní tréninky stojí 350 Kč, na nedělní závody 450 Kč. Víkendovou lze pořídit za 500 Kč. V cenách vstupenek na trať je zahrnutý i vstup do depa. Ten lze koupit i samostatně za 100 Kč.

Závodění na Ecce Homo doprovodí na Hlavním náměstí zábavný program Město v pohybu. Už v pátek večer tam zahrají Acoustic Lumen a Pražský výběr Tribute.

V sobotu od 14 hodiny je pak připravené zábavné vystoupení pro děti, DJ, Štěpdance, Eagle Eye – Tarja Tribute, aerobic a Status Quo Tribute. Sobotní finále obstarají pecky od populární sestavy Legendy se vrací. Občerstvení zajištěno.

Ilustrační foto
Kam o víkendu? Na dětské dny, parádní festivaly i Ecce homo

Uzavřené ulice

Kvůli závodům a doprovodnému programu musí motoristé o víkendu počítat s uzavírkami.

Už od čtvrtečního rána až do nedělního večera budou neprůjezdné ulice Dvorská a Barvířská a uzavřené bude také parkoviště u sportovní haly Ecce Homo.

Od pátečního do nedělního rána pak budou úplně uzavřeny tyto ulice v centru Šternberka: Radniční, Jaroslavova, Vodní, Partyzánská, Čechova, Hlavní náměstí, Dvorská, Barvířská a parkoviště parkoviště na Potoční.

V sobotu 1. června a v neděli 2. června od 7 do 19 hodin bude uzavřena i celá Opavská až po Lipinu a budou uzavřeny i silnice I/46 od křižovatky se silnicí III/44423 směrem na Horní Loděnici, sil. III/44423 Sadová a Na Valech.

Objížďka Opavské ve směru z centra je vedena ulicí ČSA na kruhový objezd na Olomoucké a odtud po vyznačených objížďkách. V opačném směru je vedena objížďka od koupaliště na kruhový objezd a dále po vyznačených objížďkách směrem do centra města.

Po objížďkách budou během uzavírek jezdit i autobusy veřejné dopravy.