Vyznavači procházek, cyklistiky, in-line bruslí a jízd na nejrůznějších prknech s kolečky budou mít silnici plně k dispozici od starého startu závodů po křižovatku pod Lipinou.

Uzavírka začne platit v pondělí 30. června.

Akci Měsíc bez aut na Ecce Homo pořádá město podruhé. Už vloni část trati bez obav využívali všichni, kdo nechali auta v garáži.

Kromě cyklistů či chodců se zde proháněli také například longboardisti, kteří jezdí na speciálním prknu s kolečky. Letos tomu nebude jinak.

„To, že město umožní lidem, aby si tuto cestu užili bez aut, je skvělé. Je to výjimečné místo na celé Moravě, s kvalitním asfaltem pro jízdy z kopce i do kopce. Pěkné je i okolí. Těším se," řekl Dalimil Vojkůvka, jezdec a organizátor závodů na longboardu, které se tady mohly konat vloni poprvé.

„Určitě tu budeme jezdit celý měsíc a chtěl bych pozvat i všechny zájemce z okolí, a to všechny pěší, cyklisty i další jezdce," vzkázal Dalimil Vojkůvka.

Omezení pro motoristy skončí v neděli 3. srpna.

„Celé čtyři týdny tak bude závodní trať sloužit pro cyklistiku, procházky či in-line sporty. Přijďte, sportujte bezpečně a podpořte zdravý životní styl ve Šternberku na trati Ecce Homo," pozvala širokou veřejnost Irena Černocká, mluvčí městského úřadu.

Nadšení sportovci, vstřícní silničáři

Přidala, že akci se město rozhodlo zopakovat pro velký ohlas obyvatel i návštěvníků a vstřícnému přístupu krajských silničářů, kterým komunikace patří.

Zároveň upozornila, že uzavírka bude v prvním prázdninovém měsíci přerušená kvůli mezinárodním cyklistickým závodům Czech Cycling Tour, které se pojedou ve dnech 17. až 20. července. Jejich konání ovlivní dopravu v celém kraji.

Ve druhém měsíci prázdnin se na Ecce Homo opět vrátí auta. O víkendu 9. až 10. srpna bude komunikace zase uzavřená kvůli automobilové soutěži, následující víkend pak kvůli závodům longboardistů.