Pátek s boxery

Centrum města a okolní ulice ožijí už 1. června, organizátoři pro všechny návštěvníky města připravili tři dny plné zábavy, vystoupení a dobré muziky.

„Páteční program je zaměřený na milovníky sportu, především pak boxery. Se svojí exhibiční show se přijede představit Lukáš Konečný kralující mistr světa v boxu a mistr Evropy v thai boxu Viktor Český. Závěr večera bude patřit přední funky kapele Cabo Wabo, která má za sebou několik koncertů po Evropě a tour po USA," informoval organizátor akce Petr Endrödy.

Sportovní část ECCE HOMOEcce Homo 2011 - Simonne Fagigioli Osella FA 30

Faggioli zaútočí na čtvrtý triumf na Ecce Homo

Ecce Homo je pro mě vrchol sezony, přiznává Janík

Sobota nejen pro děti 

Sobotní dopoledne bude, s ohledem na páteční Den dětí, patřit právě dětem. Organizátoři připravili pro nejmenší zajímavé soutěže, nafukovací a jiné atrakce, hudební a taneční vystoupení. „Děti se mohou těšit na motokáry, které na ně čekají ve vnějším nádvoří Augustiniánského kláštera. Děti se mohou zúčastnit závodu šlapacích motokár, chtěli jsme aby si i děti mohly zasoutěžit. Slosujeme všechny účastníky a první cenou je zájezd na Formuli 1 do Maďarska," řekl koordinátor závodu Ecce Homo Pedal, Marián Marghold. Doplnil, že závod se koná v sobotu 2. června od 10 do 15 hodin.

Za fanoušky motosportu přichází se speciální nabídkou i šternberský hrad. Všichni, kteří se prokážou platnou vstupenkou na závody ECCE HOMO do vrchu, zaplatí méně a za sníženou cenu si prohlédnou celý hrad čítající dvě patra.

„Akce platí po dobu trvání závodů Ecce Homo v sobotu 2. a neděli 3. června. Hrad Šternberk bude po oba dny otevřen od 10 do 17 hodil," řekl ze správy hradu Jan Gottwald.

V sobotní odpolední části programu se bude vybírat vstupné padesát korun. Příchozí se mohou těšit na revivalové kapely: Rolling Stones, U2, Jiří Schelinger,Amy Winehouse, Karel Gott a další. Hlavní hvězdou večera bude Kamil Střihavka se skupinou Leaders.

Neděle s trhy a cimbálovkou

V neděli dopoledne budou v nabídce už tradiční Venkovské trhy s doprovodem cimbálové muziky. Odpoledne vystoupí místní hudební kapely a večer skupina Hazydecay.

„Snažili jsme se vytvořit program tak, aby zasáhl co nejširší spektrum návštěvníků. Pátek bude patřit sportovním fanouškům, sobota maminkám s dětmi a milovníkům dobré muziky. V neděli se těšíme na babičky, které u nás budou moci nakoupit čerstvé produkty na nedělní oběd a večer se mohou všichni těšit na vyhlášení výsledků závodů," doplnil Petr Endrödy.

Pozor! Dopravní omezení

V souvislosti s konáním závodů Ecce Homo a doprovodného programu na Hlavním náměstí Město v pohybu bude na komunikacích ve Šternberku omezen provoz, a to od pátku 1. června do pondělí 4. června. Omezení se týká ulic Dvorská, Barvířská Hlavní náměstí, Radniční, Čechova, Partyzánská, Vodní, Jaroslavova, které budou uzavřeny od pátku 1. června od půlnoci do neděle 3. června do 22 hodin. Ulice U Horní brány, Horní náměstí a Opavská budou uzavřeny v sobotu 2. června a v neděli 3. června od 7 do 19 hodin. Ulice Radniční pak bude uzavřena až do pondělí 4. června do 12 hodin. Omezení se týká také veřejné autobusové dopravy. Více informací naleznete na www.sternberk.eu (paš)