Historické vozy vyjedou v 9 hodin z Hlavního náměstí.

„Účastníky čeká velmi zajímavá trasa s doprovodným programem, kterou jim ale dopředu prozradit nemůžeme. V sobotu dopoledne bude program zaměřen pro širokou veřejnost, protože se uskuteční výstava historických automobilů a motocyklů na Radniční ulici,“ uvedla tisková mluvčí Milena Schäarferová.

Motoristické fanoušky čeká pestrá škála strojů.

„Budete si opět moci prohlédnout různé značky jednostopých vozidel: Jawa, Triumph, Harley Davidson, BMW a další. Mezi přihlášenými bývají i nádherné stroje jako D-RAD R20 z roku 1930, Ariel 557 SM nebo třeba Praga 350 BC. V kategorii automobilů vídáme ve Šternberku například nádherné Mustangy, MG A Coupe, vozy značek Saab, Wartburg nebo VW Scirocco GT. Do kategorie automobilů patří i formulové vozy spadající již mezi veterány, například Kondor Formule 3 nebo Ryba Formule 3,“ zmínila Schärferová.

Šternberské slavnosti

Ve 13 hodin odjedou někteří účastníci z výstavy na Radniční ulici na spanilou jízdu po okolí. Večer je pak čeká tradiční Moravský večer konaný na nádvoří bývalého augustiniánského kláštera.

V neděli všem historikům pak bude patřit trať Ecce Homo, kde bude probíhat zápolení v jízdách pravidelnosti.

Přehlídku krásných veteránů doprovodí v sobotu na Hlavním náměstí Šternberské slavnosti.

Hudební i taneční vystoupení tam odstartují již v devět hodin dopoledne, v programu zazpívá mimo jiné Petr Kolář (17:00) či kapela Ready Kirken (20:00). Vstup je zdarma. PODROBNÝ PROGRAM ZDE

Součástí Šternberských slavností je i přehlídka malých a středních pivovarů, šlapací káry, laserová střelnice a další atrakce pro malé i velké.

ECCE HOMO HISTORIC 2017 - program
Pátek 8. 9. 
9:00 start Rally Ecce Homo (Hlavní náměstí) 
Sobota 9. 9.  
8:00 - 13:00 výstava historických vozidel a motocyklů (Radniční ulice)
13:00 spanilá exhibiční jízda veteránů po okolí 
19:00 Moravský večer (bývalý augustiniánský klášter) 
Neděle 10. 9. 
9:00 Tréninkové a soutěžní jízdy pravidelnosti historických vozidel a motocyklů (trať Ecce Homo) 
cca 17:00 slavnostní vyhlášení vítězů soutěže jízdy pravidelnosti (start Ecce Homo) 

Poslední závod sezony

V sobotu se na trati Ecce Homo pojede poslední závod sezony.

„Pojedeme na trati Ecce Homo s tradičním startem a cílem na Lipině. Mezi přihlášenými nechybí ani novopečený mistr ČR David Komárek. David si pro titul mistra dojel letos již potřetí a nás těší, že i přesto, že má titul v kapse, se na šternberské trati objeví,“ konstatovala Schärferová.

Titul absolutního mistra je sice jasný, ale v několika skupinách ještě vítěz určený není a poslední závod rozhodne.

„Velkou radost nám udělala přihláška našeho nejúspěšnějšího jezdce Petra Trnky. I přesto, že jeho prioritou v letošní sezoně je mistrovství Evropy, kde se mu mimo jiné velmi daří a předvádí skvělé výkony,“ dodala Schärferová.