„Vzhledem k očekávané zvýšené frekvenci cestujících v období Dušiček směrem na Neředín, jsou v sobotu 28. a v neděli 29. října sólo vozy na lince č. 2 kolem půl 9. ráno vyměněny za spřažené soupravy a na linku č. 7 budou přednostně vypraveny tříčlánkové nízkopodlažní tramvaje,“ informovala mluvčí DPMO Anna Sýkorová.

Z mostu u olomouckého Globusu byla v sobotu ráno jen hromada sutě, 28. října 2023
VIDEO: Z mostu u Globusu je hromada sutě

Strážníci městské policie na místě dohlížejí na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu. Někteří motoristé se přesto rozhodli nerespektovat zákaz vjezdu ke hřbitovu směrem od Avionu. „Proč tam nemůžu? Nebudu se s vámi vůbec bavit,“ rozčiloval se jeden z řidičů, který se stejně nakonec musel otočit a kvůli zaplněnému parkovišti u krematoria hledat místo jinde.

Návštěvníkům hřbitovů městská policie doporučuje, aby kvůli možným dopravním komplikacím a omezeným parkovacím místům využili k cestám na hřbitovy městskou hromadnou dopravu.

„Ti, kteří pojedou autem, by měli respektovat pokyny strážníků a dopravní značení. Dále by návštěvníci neměli zapomínat, že jejich vozidlo není trezor. Věci zanechané ve vozidlech jsou pro zloděje velmi lákavou kořistí,“ připomněl mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle.

Otevírací doba ústředního hřbitova v Neředíně je od 7 do 20 hodin. „Aby nedocházelo k již tradičním telefonátům na tísňovou linku městské policie s tím, že někdo zůstal uzamčen na hřbitově,“ připomněl Čunderle.